Miesięczne archiwum: kwiecień 2018

Jakie Czynności Wykonać Podczas Miksu Całego Utworu

foto: mcdsp.com

Pozostając jeszcze w klimacie poprzedniego artykułu, postanowiłem temat wykonywanych czynności rozszerzyć do kontekstu pracy z całym miksem. Kilka elementów się tutaj siłą rzeczy powtórzy, więc w nie zagłębiał się jakoś zbytnio nie będę, ale pojawią się przede wszystkim zupełnie nowe aspekty, które w poprzednim artykule w zasadzie nie miały zastosowania, a są kluczowe dla odpowiednio brzmiącego miksu!

Dziś zatem daję Wam “ściągę” dotyczącą czynności, jakie wykonujemy podczas miksu. Innymi słowy, nawiązując do poprzedniego wpisu – dowiemy się, co zrobić, aby miks jako całość brzmiał lepiej.

I tutaj, tak jak poprzednio, kluczową zasadą jest odpowiednie nagranie (tym razem wszystkich) śladów. Stara zasada mówi, że miks zabrzmi tylko tak dobrze, jak dobrze nagrane są ślady. Nawet nie będę tego rozwijał, bo jest to oczywiste i pewne. Jak śmierć i podatki.

Zakładamy więc, że ścieżki mamy nagrane tip-top i możemy przystąpić do ich zmiksowania w jedno, spójne tworzywo. Od czego powinniśmy zacząć? Czytaj więcej »