Miesięczne archiwum: maj 2017

Edycja Audio i Miksowanie Sekcjami – Pytania od Czytelników

Znów nadszedł czas, aby wziąć na warsztat kilka z nadsyłanych przez Was pytań i się z nimi rozprawić. Dziś porozmawiamy o podstawowych zasadach technik edycyjnych oraz o miksowaniu sekcjami. Kwestie te uważam za dość istotne i chwała Wam za to, że je podnosicie, bo mi czasem niektóre tematy umykają – szczególnie te, które błędnie uznaję za oczywiste…

Musicie mi wybaczyć… 🙂 Czytaj więcej »

Czy Warto Studiować Realizację Dźwięku Za Granicą? Cz. 2

Niniejszym przedstawiam Wam drugą odsłonę artykułu o tym czy warto studiować realizację dźwięku. Zgodnie z zapowiedzią znajdzie się tutaj nieco więcej moich prywatnych przemyśleń, a także poruszę tę drażliwą kwestię, o której wspomniałem poprzednio.

Jeśli ktoś się poczuje urażony, to z góry przepraszam, ale wierzcie mi – to jest wszystko w dobrej wierze. Poza tym, zauważyłem, że jak się czasem do Was walnie z grubej rury, to wtedy chyba informacja trochę lepiej dociera i zostaje na dłużej 🙂

W pierwszej części skończyliśmy na opisie harmonogramu zajęć, a teraz nadszedł czas na zapoznanie się ze stroną organizacyjną i słodko-gorzkie podsumowanie. Miłego czytania! Czytaj więcej »

Czy Warto Studiować Realizację Dźwięku Za Granicą? Cz. 1

Niejednokrotnie byłem przez Was pytany o temat studiowania realizacji dźwięku za granicą i choć każdemu z osobna jakichś informacji udzielałem, to pomyślałem także, że warto by było te kilka doświadczeń zebrać w jeden artykuł, co by każdy zainteresowany mógł sobie rzucić okiem, tym samym odciążając mnie od odpisywania na te same/bardzo podobne pytania.

W wielkim skrócie nakreśliłem Wam już kiedyś swoją wizję tej kwestii w dziale F.A.Q. i moje zdanie nie uległo zmianie, ale w tym artykule skupimy się bardziej na tym, co mogę Wam opowiedzieć z własnego podwórka, z pierwszej ręki, zamiast wymyślać jakieś podejrzane historie, tworzyć sztuczne porównania z innymi szkołami, do których przecież nie uczęszczałem, itd.

Może komuś te moje prywatne wynurzenia pomogą w podjęciu decyzji o wyborze dalszego kierunku kształcenia. Tego nie wiem, ale przynajmniej postaram się Wam nakreślić jak to wyglądało w moim przypadku. Czytaj więcej »

Nowa Formuła Bloga, Cz. 2… [FILM]

Niestety…

Trzeba jednak postawić kropkę nad i…

🙂