Jak Okiełznać Bas? [FILM]

Dzisiaj zaprezentuję Wam jedną z metod na to, jak można zapanować nad nieokiełznanym basem korzystając z kilku prostych narzędzi. Wszystko po to, aby skontrolować ilość niskich częstotliwości i odpowiednio osadzić bas w miksie.

Ktoś z Was korzysta z takiego sposobu?

 1. Piotrek R

  Bardzo przydatny patent, sprawdzony wielokrotnie w boju. Swoją drogą, często zdarza mi też na przykład stosować dwa korektory pod rząd na śladzie 😛 .

 2. A wypróbuję.Tym bardziej, że od niedawna mam takiego wielopasiaka.Dzięki!

 3. Jacekybeat

  Fajny pomysł 🙂 Zdarzało mi się wykorzystywać wielopasmowy kompresor jako “Dynamic EQ” (wzorując się na rozwiązaniu z Ozone) w poprawie brzmienia sampli, ale nigdy odnośnie basu. W sumie nie miałem potrzeby. Dopiero niedawno gdy zacząłem stosować analogowy syntezator jako bassline, wystąpiły problemy jak na Twoim przykładzie wideo. Zastanawiałem się jak to ugryźć.. i chyba metoda jaką pokazałeś sprawdzi się najlepiej.

 4. Bardzo fajny i ciekawy artykuł. Dla tych którzy chcieliby sobie trochę bardziej ułatwić życie polecam Bass Rider (Waves) a do wokalu Vocal Rider (Waves), które to automatycznie dokonuja korekty głośności w bardzo dokładny sposób. Po takim zabiegu, kompresja to juzż tylko czysta przyjemność 🙂
  pozdrawiam,

 5. Świetne takie konkretne filmiki Igor ! 🙂

Zostaw komentarz