Miesięczne archiwum: styczeń 2017

Wymogi Radiowe i “Agresywne Miksowanie” – Pytania od Czytelników

Kontynuujemy serię odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Ostatnio dostaję ich całkiem sporo i na wszystkie staram się odpisywać, ale czasem trafiają się takie, które zostawiam na trochę później, żeby stworzyć z nich szerszy artykuł, co by mogli na tym skorzystać także inni czytelnicy.

Dzisiaj zajmiemy się dwiema kwestiami – wymogami dotyczącymi utworów emitowanych w radiu oraz czymś, co jeden z kolegów nazwał “agresywnym miksowaniem”. Ruszamy…

Wymogi Radiowe

Tomasz zapytał mnie o to, czy istnieją jakieś wytyczne lub normy, które musi spełniać typowa piosenka (pop, rock, inne), aby mogła zostać wyemitowana w radiu.

Jak wynika z mojej wiedzy, pewne obostrzenia rzeczywiście istnieją, ale bardziej na zasadzie wskazówek niż sztywnych reguł. Ale po kolei… Czytaj więcej »

Największe Wpadki w Studio, Cz. 1

0481-facepalmPomyślałem, że pierwszy post w Nowym Roku warto by było utrzymać w dość luźnym charakterze, co by wszyscy zmęczeni, niedospani i cierpiący na syndrom nocy sylwestrowej czytelnicy nie musieli zbytnio wytężać spuchniętych od fajerwerków i szampana mózgów podczas czytania tego tekstu.

Choć tak sobie myślę, że już sama długość poprzedniego zdania będzie w stanie przyprawić co niektórych o jeszcze większe bóle pod smaganym huraganem dachem duszy.

No, ale spróbujmy…

Każdy z nas popełnia błędy. Czy to zawodowe, czy uczuciowe, czy na klasówie z fizy. Normalna rzecz to. A jak ktoś twierdzi, że jest nieomylny, to już na starcie nie ma co takiej osobie ufać, skoro zaczyna od błędnego stwierdzenia. My się oczywiście nie będziemy zajmować filozofią życia (na pewno nie dziś), ale przeniesiemy kwestię wpadek na grunt tych studyjnych.

Opiszę Wam kilka swoich błyskotliwych zagrań z ostatnich lat, które udało mi się przypomnieć, a w zamian oczekuję, że i Wy podzielicie się jakimiś swoimi anegdotami z pola bitwy. Listę wstydu niniejszym czas zacząć: Czytaj więcej »