Miesięczne archiwum: sierpień 2016

Ogłoszenia i Aktualności

Pojawiło się ostatnimi czasy na rynku kilka ciekawych produktów, o których postanowiłem skrobnąć dwa słowa. I choć niektóre z nich może wcale najświeższym newsem nie są, to zdaję sobie sprawę z tego, że niektórym mogły one najzwyczajniej w świecie umknąć, a warto o nich wiedzieć. Tym bardziej, że nie są to jakieś chwilowe rzeczy, a coś, co zostanie z nami już na stałe. Dziś będzie o:

  • darmowym module do badania słuchu
  • nowym banku brzmień do Massive’a
  • ciekawym narzędziu do trenowania swoich umiejętności w zakresie syntezy
  • intrygującym pluginie pogłosowym
  • super-ofercie na jedną z bardziej przydatnych wtyczek
  • paru nadchodzących zmianach na blogu

Obiecuję się streścić i nie zabierać za dużo Waszego cennego czasu… Czytaj więcej »

Adaptacja Akustyczna – Pytania od Czytelników

Dzisiaj porozmawiamy sobie krótko i treściwie na temat kilku kwestii związanych z ogólnie pojętą adaptacją akustyczną w naszym studiu. Nie będzie to jednak kolejny przydługi opis jakiegoś jednego tematu, a moje odpowiedzi na najczęściej pojawiające się od Was pytania oscylujące wokół tematu dostosowania pomieszczenia do pracy z dźwiękiem.

Chciałbym, aby ten wpis przeczytał każdy ZANIM wyśle mi swoje pytanie dotyczące kwestii adaptacji jego studia. Jeśli nadal nie znajdzie tu odpowiedzi, to proszę bardzo, niech rzuci mi wiadomość z formularza kontaktowego i postaram się coś dokładniej objaśnić. Ale jeśli pytanie będzie z kategorii tych poniżej, to proszę się nie zdziwić, jeśli odpowiedź nigdy nie nadejdzie albo będzie odsyłała do tego wpisu.

Nie będę produkował długich uzasadnień (z małymi wyjątkami, po prostu musiałem…), zamiast tego powiem jak jest! Postaram się więc w zwięzły i prosty sposób odpowiedzieć na te kilka najczęstszych wątpliwości – tak, żeby każdy mógł sobie tutaj w razie czego zajrzeć oraz żebym nie musiał każdemu z osobna na okrągło odpisywać na te same pytania  marnując przy tym prąd, swój czas i… cierpliwość.

W końcu, ile można, nie? 🙂 Czytaj więcej »

Zmiana DAW – Pytania od Czytelników

W dzisiejszym wpisie z kategorii “pytania od czytelników” zajmiemy się tematem budzącym wiele emocji wśród domowych producentów i realizatorów, a mianowicie porozmawiamy o kwestii zmiany naszej stacji roboczej. Postaram Wam się podać kilka, moim zdaniem, rozsądnych argumentów za podjęciem (lub nie podjęciem) się takiego zadania i mam nadzieję, że da to niektórym do myślenia.

Przy okazji, mam nadzieję, że obalimy też kilka obiegowych legend i mitów związanych z tym tematem… Czytaj więcej »

Edycja Audio – Pytania od Czytelników

W tym artykule zajmiemy się bardzo ważną kwestią, o którą czasem mnie pytacie – edycją audio i sensownością jej stosowania w produkcji muzyki. Wprawdzie temat edycji był już przeze mnie w jakimś stopniu wcześniej poruszany, ale nigdy nie poświęciłem mu większej ilości miejsca i nie rozpatrywałem go dokładniej pod kątem dzisiejszego pytania, a jest trochę rzeczy, które wyjaśnić trzeba.

Strony etycznej problemu raczej poruszać nie będziemy (to zostawmy maniakom niekończących się, bezowocnych dyskusji na forach), za to przedstawię Wam jedyną, słuszną i według mnie najrozsądniejszą (od strony technicznej i artystycznej) drogę oraz właściwą odpowiedź na dzisiejsze pytanie, które brzmi: Czytaj więcej »