Miesięczne archiwum: Lipiec 2016

Homerecording Level Up – Recenzja Książki

Nie minął jeszcze nawet rok od wydania swojej pierwszej książki, a już Piotr Kardas zdołał nas zaskoczyć nową publikacją.

Homerecording Level Up, bo taki tytuł nosi jego nowe dzieło, to niejako kontynuacja i rozwinięcie znanego już nam Homerecordingu Dla Każdego, o którym wcześniej pisałem i który szczerze polecałem (i nadal polecam).

W tej poprzedniej recenzji zawarłem również więcej informacji o samym autorze, więc jeśli ktoś jeszcze nie wie, kim jest Piotr i żebym się już tutaj nie powtarzał, odsyłam zainteresowanych do tamtego artykułu.

Wróćmy jednak do bohatera (czy może bardziej bohaterki) dzisiejszego wpisu.

Tak jak poprzednim razem, postanowiłem dokładnie przestudiować tę pozycję i podzielić się z Wami swoimi odczuciami i wrażeniami, bo naprawdę jest o czym pisać.

Zacznijmy może od tego, co w ogóle znajdziemy w środku Homerecording Level Up. Czytaj więcej »

SoundGym – Recenzja Platformy do Treningu Słuchu

Dawno, dawno temu, niemal 5 lat wstecz, za namową jednego z czytelników bloga poświęciłem cały artykuł aplikacji Mr. Soundman, która jest przeznaczona do treningu swojego słuchu. Bardzo to zacna idea i wielu z Was złapało na nią bakcyla, co tylko dowodzi, że najlepiej się uczyć przez dobrą zabawę.

Jakiś czas temu twórcy wspomnianego programu poszli o krok (a raczej kilka kroków) dalej i pokazali światu zupełnie nowy projekt o nazwie SoundGym, który wprawdzie w niewielkim stopniu bazuje na wcześniejszej grze, ale tym razem jest znacznie bardziej rozbudowany i skupiony nie tylko na rozpoznawaniu samych częstotliwości, ale też na wielu innych aspektach związanych z dźwiękiem.

Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć, że bardzo mocno mnie to nowe przedsięwzięcie zainteresowało i chciałem je jak najszybciej sprawdzić. Żeby było ciekawiej, zanim w ogóle zdążyłem na to znaleźć wolną chwilę, skontaktował się ze mną twórca tego narzędzia z prośbą o jego przetestowanie i opublikowanie recenzji na blogu. Zgodziłem się bez wahania, dzięki czemu teraz możecie czytać niniejsze słowa.

Aby więc niepotrzebnie nie przedłużać, poniżej zamieszczam krótki opis funkcjonalności SoundGym oraz swoje wrażenia z uczęszczania na tę “dźwiękową siłownię”. Czytaj więcej »