Miesięczne archiwum: kwiecień 2016

Jaki Kupić Mikrofon Do Nagrywania Wokalu, Cz. 4

No i doigraliście się…

Myślałem, że poprzedni artykuł o mikrofonach pojemnościowych do wokalu wyczerpie już ten temat, ale skoro “sprzętowi onaniści”, jak to ujął Janusz, domagają się zestawienia modeli z najwyższych półek (i w najwyższych cenach), to nie pozostaje mi nic innego, jak do takiej sugestii się zastosować.

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się więc kilku modelom, które od dawna goszczą na liście topowych mikrofonów pojemnościowych do wokalu. Będą to absolutne klasyki (z jednym wyjątkiem), które znajdziecie w niemal każdym szanującym się studiu i które zdobyły swoją reputację dzięki niezliczonym i bardzo udanym sesjom nagraniowym, których byli bohaterami.

Zanim jednak przejdziemy do wyszczególnienia tych perełek, trzeba wskazać szczęśliwców, którzy w komentarzach do poprzedniego wpisu podjęli trud podzielenia się swoimi historiami z zakresu grania czy nagrywania muzyki za co zasłużyli na darmową kopię wybranego przez siebie kursu video z oferty Zakamarków. Czytaj więcej »

Jak Rozwijać Swoje Umiejętności – Głos Czytelników

Postęp jest i zawsze być powinien nieodłącznym elementem naszych zmagań z produkcją muzyczną w domowym studiu. Bez niego stoimy w miejscu, nie rozwijamy się, a niektórzy nawet twierdzą, że jego brak jest oznaką cofania się. Wstecz, rzecz jasna.

Często jest tak, że z dnia na dzień jest nam bardzo trudno go zauważyć, bo raczej mało który element w naszej batalii z home-recordingiem rozwija się nagle – czy to nasze umiejętności nagrywania, miksowania, aranżacji lub wykonania czy jakiekolwiek inne.

To jest zdecydowanie długotrwały proces, którego rozwój możemy zauważyć wyłącznie z bardziej odległej perspektywy, ale u każdego zapewne wygląda ona nieco inaczej…

Z tego powodu chciałbym, abyście sięgnęli pamięcią kilka lat wstecz i w komentarzach pod tym wpisem podzielili się ze mną i z innymi czytelnikami historią swojego progresu w podbijaniu świata produkcji muzycznej (czy nawet po prostu opisali swoją historię – jak się zaczęło, gdzie jesteście teraz, jakie macie plany na przyszłość, etc).

Jestem niezmiernie ciekaw tego, na jakim etapie znajdujecie się obecnie, z czym mieliście kłopoty i jak sobie z nimi poradziliście oraz gdzie się widzicie za kilka lat.

Każdy, kto się uaktywni i uchyli rąbka tajemnicy opisując swój przypadek (miło by było, jak by zawarł w swej wypowiedzi kluczowe informacje o zauważonym postępie) będzie miał szansę otrzymania wybranego przez siebie kursu video z oferty Zakamarków Audio.

Do rozdania jest 7 sztuk dowolnych tutoriali, a zabawa trwa do opublikowania kolejnego artykułu (czyli mniej więcej tydzień).

Żeby Was zachęcić, poniżej opiszę pokrótce swoją przygodę z nagrywaniem muzyki w domu, bo w sumie chyba nigdy się z Wami takimi informacjami nie dzieliłem. Poza tym uważam, że jeśli proszę Was o odkrycie swoich kart, to najpierw muszę pokazać trochę własnych. Czytaj więcej »

Jaki Kupić Mikrofon Do Nagrywania Wokalu, Cz. 3

W dzisiejszym wpisie chciałem podzielić się z Wami kilkoma propozycjami dotyczącymi mikrofonów pojemnościowych do nagrywania wokali, ale z trochę wyższej półki niż czyniliśmy to poprzednio.

Przypomnę może, że dotychczas w temacie mikrofonów do wokalu podszedłem do tej kwestii w kilku różnych artykułach, a dzisiejszy wpis prawdopodobnie zamknie to całe zestawienie – choć czas (i gawiedź czytająca) pokaże – o tym za chwilę.

Żeby więc to wszystko uporządkować, zobaczmy dokładnie na czym obecnie stoimy i co do tej pory w temacie mikrofonów do wokalu omówiliśmy:

Mikrofon Dynamiczny Do Nagrywania Wokalu, Cz. 1 – tutaj wyszczególniłem kilka modeli mikrofonów dynamicznych wartych rozważenia, których cena oscyluje w okolicach 400 zł. Powiedzmy, że to jest taki entry-level, poniżej którego proponowałbym raczej nie schodzić.

Mikrofon Dynamiczny Do Nagrywania Wokalu, Cz. 2 – w tym wpisie poznaliśmy kilka bardzo dobrych mikrofonów dynamicznych, których ceny potrafią poszybować nawet do okolic 2 000 zł.

Jaki Kupić Mikrofon do Nagrywania Wokalu, Cz. 1 – podobnie jak w przypadku pierwszej części o mikrofonach dynamicznych, w tym wpisie przyjęliśmy pułap 400 zł, bo odzwierciedla on mniej więcej koszt pół-przyzwoitego, pierwszego mikrofonu pojemnościowego do nagrywania wokalu w domu.

Jaki Kupić Mikrofon do Nagrywania Wokalu, Cz. 2 – tutaj opisałem kolejną grupę mikrofonów pojemnościowych do nagrywania głosu, tym razem starając się przedstawić Wam modele kosztujące około 1 000 zł.

W niniejszym wpisie za pułap cenowy przyjmiemy okolice 2-3 tysięcy zł. Za taki pieniądz możemy sobie już pozwolić na naprawdę wysokiej klasy mikrofon pojemnościowy, który ma szansę zabrzmieć bardzo dobrze w wielu sesjach nagraniowych wokalu (i nie tylko wokalu). Czytaj więcej »