Miesięczne archiwum: marzec 2016

Wielkanocna Super-Promocja!!

Kicał zajączek wielkanocny i kicał
Aż w końcu się biedak dokicał
A że się przy tym mocno nakicał
To pokaźne dla Was zniżki wykicał

Od teraz do piątku przyszłego
Dzięki szczodrości zajączka owego
Możecie sporo zaoszczędzić
Na kopii kursu dowolnego

Ok, wystarczy może już próbki mojej jakże wyszukanej poetyckiej twórczości…

Ogłaszam niniejszym, że od dziś do 1. kwietna włącznie ceny wszystkich pojedynczych kursów (oraz pakietów) będą niższe o połowę! Mało tego, w trakcie trwania tej promocji będzie również miała miejsce największa jak dotąd obniżka na pakiet zawierający wszystkie kursy video w jednym! Szczegółowy cennik prezentuję poniżej: Czytaj więcej »

Mikrofon Dynamiczny Do Nagrywania Wokalu, Cz. 2

Jakiś czas temu (dokładnie w tym artykule) zaprezentowałem Wam listę tanich mikrofonów dynamicznych do wokalu, które mogą w domowym studiu stanowić niezłą alternatywę dla mikrofonów pojemnościowych.

Wspomniałem w tamtym wpisie, że nie cena, marka czy popularność jest czynnikiem decydującym o uzyskanych rezultatach i ta myśl ma nadal zastosowanie w przypadku tych nieco droższych mikrofonów, które zamierzam omówić dzisiaj.

Miejcie na względzie, że nie zamierzam bynajmniej piętnować używania mikrofonów pojemnościowych do wokalu, bo jakby nie było – jest to standardowa praktyka studyjna i naprawdę nie ma sensu wyważać otwartych już dawno drzwi.

Natomiast historia i doświadczenie uczą nas, że czasem to właśnie mikrofon popularnie nazywany “dynamikiem” był użyty w wielu studyjnych nagraniach zamiast pojemnościowego i dlatego uznałem, że warto, abyście byli choć trochę zaznajomieni z dobrej jakości modelami tychże mikrofonów.

Grunt to po prostu mieć rozeznanie w obu typach mikrofonów używanych do wokali, bo obie grupy mają swoje wady i zalety, których trzeba być świadomym przy wyborze odpowiedniego modelu…

Na końcu artykułu podam jeszcze ksywki osób, które zostaną nagrodzone za swoją aktywność i pomoc innym (patrz poprzedni wpis), a także podzielę się małym ogłoszeniem, na które nakierował mnie jeden z czytelników i które to wydaje się być ciekawą inicjatywą – zachęcam, byście wzięli w niej udział. Czytaj więcej »

Największe Problemy Domowego Studia – Głos Czytelników i Nagrody!

Kiedy zaczynamy przygodę z domowym studiem na głowę spada nam sporo problemów – czy to z wyborem pierwszego sprzętu, oprogramowania i innych narzędzi, czy to z opanowaniem pewnych terminów i zagadnień, czy też ze sposobami działania, teorią muzyki, działaniem poszczególnych procesorów, połączeniami, akustyką i całą masą innych spraw, o których mamy większe bądź mniejsze pojęcie.

Z czasem, gdy nasza wiedza i doświadczenie nabierają już jakiejś wartości, stajemy przed kolejnymi dylematami, decyzjami i trudnościami.

To właściwie niekończąca się podróż, podczas której stale się dokształcamy, nasz słuch się wyostrza, uczymy się wyłapywać wcześniej niezauważalne elementy, poznajemy nowe techniki, dowiadujemy się o nieznanych narzędziach i tak dalej…

Niestety dość często zdarza się, że znalezienie odpowiedzi na nurtujące nas pytania okazuje się trudniejsze niż by się wydawało, bo raz, że żyjemy w czasach ogromnego natłoku informacji i ciężko jest odpowiednio wszystkie atakujące nas dane przefiltrować, a dwa – nie każdą odpowiedź znajdziemy w instrukcji obsługi naszego urządzenia czy chociażby zadając pytanie na jakimś forum, gdzie rzesza użytkowników może nas poczęstować zupełnie niespójnymi, sprzecznymi wypowiedziami… Czytaj więcej »

Jaki Kupić Interfejs Audio, Cz. 3

Kontynuujemy wątek zaopatrywania się w odpowiedni interfejs audio. W tej odsłonie artykułu przedstawię Wam kilka wariantów, które według mnie warto obecnie rozważyć decydując się na zakup nowego interfejsu audio z nieco większą liczbą przedwzmacniaczy mikrofonowych niż to było omówione poprzednio.

Rozważymy dziś dwa duże przypadki – jeden to sytuacja, gdy chcemy nagrać coś więcej niż 2 ślady jednocześnie, a drugi dotyczył będzie nagrywania na wiele kanałów (8 i więcej).

Zapraszam więc na ostatnią odsłonę artykułów z cyklu “Jaki kupić interfejs audio”. Myślę, że temat powinien już być po tej lekturze wyczerpany. A na samym dole dorzucę jeszcze linki do wszystkich artykułów dotyczących tego tematu, jakie dotąd napisałem – gdyby ktoś chciał sobie powtórzyć i zebrać w jedną całość wiedzę w tym temacie. Czytaj więcej »

Jaki Kupić Interfejs Audio, Cz. 2

Jakiś czas temu rozprawialiśmy o tym, na jakiej podstawie podejmować decyzję o zakupie swojego interfejsu audio.

Od tamtego artykułu (z resztą – najczęściej komentowanego na blogu) minęło już sporo czasu i choć zasady podejmowania decyzji w tym względzie pozostają te same, to chciałem tym i kolejnym wpisem uzupełnić podane wcześniej informacje o konkretne modele interfejsów audio, na które, moim zdaniem, warto zwrócić uwagę.

Poza tym, jest to rynek dość dynamiczny i co rusz pojawiają się na nim nowe warianty, więc tym bardziej uznałem, że trzeba być w tej kwestii na czasie.

Mało tego, nasze potrzeby mogą być dość mocno zróżnicowane (np. co do ilości nagrywanych jednocześnie śladów czy rodzajów wejść), dlatego zdecydowałem się zrobić aktualne rozgraniczenie w odniesieniu do tego, czego możemy potrzebować i jakim budżetem będziemy dysponować. Czytaj więcej »