Miesięczne archiwum: grudzień 2015

Tworzenie Utworów Metodą IMM, Cz. 5

W poprzednim wpisie dotyczącym tworzenia utworów metodą IMM przedstawiłem Wam kilka narzędzi przydatnych do zamiany pomysłów na piosenki.

Nasze notatki, karty czy brudnopisy będą oczywiście bardzo przydatne w momentach, gdy staniemy przed dylematami w stylu “jakiego rodzaju piosenkę mamy zacząć robić następną?” czy “jakiego typu działania możemy podjąć, jeśli utkniemy w martwym punkcie podczas komponowania kolejnego utworu”.

A dobrze wiemy, że tego typu problemy bywają zwykle najtrudniejsze do przezwyciężenia.

Jak się natomiast zapewne domyślacie, te nasze karty i “ściągi” nie zawsze będą informacją wystarczająco inspirującą i napędzającą do działania, dlatego dziś przyjrzymy się bliżej temu, w jaki sposób (oprócz posiadania sprecyzowanego celu dotyczącego rodzaju czy ogólnej wizji utworu) możemy generować nasz surowy materiał, czyli mówiąc wprost – jak i od czego można zaczynać kolejne utwory, gdy w głowie wieje totalną pustką… Czytaj więcej »

Tworzenie Utworów Metodą IMM, Cz. 4

Po czarno-piątkowym szaleństwie promocyjnym i rozlosowaniu nagród przyszedł czas powrócić do ostatnio poruszanego tematu, czyli tworzenia utworów za pomocą IMM.

W poprzednich częściach podzieliłem się z Wami ogólnymi zasadami i opisem całej metody, a teraz zajmiemy się kilkoma technikami na przyspieszenie naszych sesji IMM oraz poznamy kilka trików zapobiegających utknięciu podczas tworzenia.

Zanim jednak to uczynimy, pozwólcie, że dorzucę kilka luźnych, acz bardzo ważnych myśli, które powinny ugruntować Was w przekonaniu, że naprawdę warto czasem z tej metody skorzystać.

Zero Konsekwencji, Wymagań i Nadmiernych Oczekiwań

Jeśli uczestniczymy w grze 20 w 12 z jednym czy kilkoma “przeciwnikami” (w Loży), to absolutnie nieistotne jest to, kto tę batalię “wygra”. Zwycięzcą tak naprawdę jest każdy, kto podjął trud uczestniczenia w grze, bo stawką jest przede wszystkim dobra zabawa i masa wytworzonego kontentu muzycznego. Czytaj więcej »

Homerecording Dla Każdego – Losowanie Nagród [VIDEO]

Nadeszła najwyższa pora na to, aby poznać szczęśliwą trójkę, która otrzymała darmowe egzemplarze książki Piotra Kardasa pt. “Homerecording Dla Każdego” w ramach zakupów podczas ostatniej zakamarkowej promocji Black Friday.

Wszystkim tym, którzy wzięli udział w konkursie oraz nabyli wybrane przez siebie kursy – serdecznie dziękuję!

Dodatkowe, specjalne podziękowania należą się oczywiście autorowi książki, który ufundował aż 3 darmowe jej egzemplarze dla tych, którzy wzięli udział w konkursie.

Rzućcie okiem na video poniżej. Trzymamy kciuki za zwycięzców konkursu i zachęcamy do czynnego brania udziału w kolejnych! Czytaj więcej »