Wielki Konkurs Zakamarków Audio!! (Zakończony)

0385-konkursowy

Jakiś czas temu ogłosiłem, że wkrótce światło dzienne ujrzą dwa duże projekty – nowy cykl o produkcji muzyki oraz inne, “tajemnicze” i wielkie wydarzenie… Cykl jest już niemal skończony i pojawi się niebawem, więc proszę jeszcze o odrobinę cierpliwości. Natomiast dziś przyszedł moment na ogłoszenie tej drugiej, dobrej nowiny. A więc…

Nocy temu już sporo, siedząc leniwie na swoim zbyt szerokim okna parapecie i wpatrując się w bezgwiezdne, bo zachmurzone całkowicie niebo, otoczony ujmującymi odgłosami dzikiego melanżu u sąsiada za ścianą – zacząłem zbyt poważnie dumać nad kondycją dzisiejszego świata i doszedłem do wniosku, że… chyba nadszedł czas najwyższy, aby ogłosić kolejny zakamarkowy konkurs. Nie, żeby ta noc z ogłoszeniem miała cokolwiek wspólnego, po prostu chciałem jakiś pseudo-interesujący wstęp napisać. Ale do rzeczy.

Mieliśmy już konkursów na blogu kilka i o różnym były one charakterze, ale w pierś się swoją mniejszą biję hardo, bo dopiero te wspomniane wyżej, niełagodzące okoliczności przyrody – dały mi do zrozumienia, że nigdy wcześniej nie zagościł w progach bloga prawdziwy konkurs z wiedzy o realizacji.

I będzie to konkurs nie byle jaki, bo wymagający od Was porządnego spięcia pośladków i wykazania się realizacyjno-zakamarkową wiedzą, dociekliwością oraz refleksem. Nie obawiajcie się jednak – te duże oczekiwania są podyktowane konkretnym powodem… Nie robiłbym z tego konkursu takiego “wielkiego halo”, gdyby nie chodziło o przewidziane w zabawie nagrody… Pula zdobyczy w tym konkursie jest naprawdę imponująca, dlatego postanowiłem postawić poprzeczkę tak wysoko. Bez żadnych kompleksów mogę napisać, że jest to wielka sprawa, wielkie przedsięwzięcie i naprawdę wielki konkurs – z mega-atrakcyjnymi nagrodami, których całkowita wartość wynosi 4.700 złotych!

Ale nie spieszcie się! Zanim rzucicie się do zabawy, bardzo dokładnie przeczytajcie poniższe zasady, żeby potem nie było nieporozumień i lamentów!

Czasu do końca konkursu jest jeszcze bardzo dużo, więc postarajcie się trzymać emocje na wodzy.

Miejcie też na względzie, że nie zastosowanie się do któregoś z wymagań będzie niestety oznaczało dyskwalifikację, więc naprawdę – powoli i na spokojnie przetwórzcie poniższe informacje i dopiero jak dobrniecie do samego końca, to wtedy ruszajcie do boju.

Zasady Konkursu

 • Konkurs trwa do końca bieżącego tygodnia (dokładnie do 23:59 w niedzielę 08.02.2015)
 • Warunkiem udziału w konkursie jest subskrybowanie newslettera (tego dokonujemy podając swój adres mailowy w pasku bocznym po prawej stronie na samej górze i potwierdzając chęć zapisania się nań klikając w link z maila zwrotnego od systemu Feedburner, który otrzymamy po chwili) oraz bycie zarejestrowanym użytkownikiem bloga (rejestracji można dokonać TUTAJ). Nie martwcie się, jeśli nie potwierdzę rejestracji użytkownika na blogu w mgnieniu oka (muszę to robić ręcznie ze względu na tony spamu i ciągle próbujących się rejestrować botów, a nie zawsze jestem online) – wystarczy, że wyślecie zgłoszenie do założenia konta – uznam to za dokonaną rejestrację, a formalnego potwierdzenia dokonam w pierwszej wolnej chwili
 • W konkursie nagrodzone zostaną 3 osoby, które uzyskają największą liczbę punktów w quizie
 • Moment wysłania zgłoszenia oznacza rozpoczęcie konkursu dla danej osoby i początek odmierzania czasu (dlatego radziłem się nie spieszyć z wysyłaniem zgłoszenia)
 • Na udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania jest dokładnie jedna godzina (będę bardzo skrzętnie notował czas otrzymania zgłoszenia, a potem pojawienia się wypełnionego arkuszu z odpowiedziami i obiecuję bezwzględnie tego przestrzegać – tak, aby każdy uczestnik miał dokładnie tyle samo czasu na odpowiedź i żeby wszyscy mieli równe szanse). Wysłanie zgłoszenia po przewidzianym czasie oznacza dyskwalifikację. Nie ma zmiłuj. Nie tym razem 🙂 Ten 60-minutowy limit daje Wam niemal półtorej minuty na odpowiedź na każde pytanie, co uznaję za więcej niż potrzeba, ale też nie chcę być tu brutalnym dyktatorem, stąd ten zapas
 • W nocy z niedzieli na poniedziałek (a dokładnie o północy) zamkną się na trzy spusty drzwi dostępu do konkursu i od tego momentu nastąpi liczenie punktów. Nie potrafię powiedzieć, ile będzie ono trwało, bo to zależy od ilości zgłoszeń, które wpłyną, ale postaram się sprężyć i ogłosić na blogu zwycięzców w ciągu 7 dni
 • Jeśli dojdzie do sytuacji, w której więcej niż 3 osoby zdobędą tę samą, wysoką ilość punktów kwalifikujących je do wygranej – pierwszeństwo będą mieli ci, którzy zakończyli test najszybciej. Ewentualnie rozstrzygniemy sprawę bitwą na gołe klaty, na obelgi, w szachy lub bierki przez telefon w wannie albo na opowiedzenie najsmutniejszej historii 🙂
 • Po ogłoszeniu wyników osobiście skontaktuję się z trzema wybrańcami w celu ustalenia szczegółów dostarczenia nagród (adres do wysyłki, etc)

A teraz o samych nagrodach…

Zwycięzca konkursu otrzyma:

 1. Zestaw 6 paneli akustycznych ufundowanych przez firmę Wood Equalizer w wybranym kolorze. Jeśli ktoś nie kojarzy, o jakich panelach mowa, to TUTAJ spłodziłem recenzję tego produktu. Panele zostaną wysłane zwycięzcy drogą lądową.
 2. Roczny plan abonamentowy (Standard Support Plan) do Pro Toolsa ufundowany przez firmę MusicInfo.pl. Obejmuje on darmową pomoc działu technicznego Avid, darmowe update’y w czasie obowiązywania planu, korzystanie z udogodnień chmurowych Avid Everywhere oraz darmowy upgrade do Pro Tools 12, jak tylko takowy się ukaże (dla tych, którzy już posiadają PT11). Proszę mieć tylko na uwadze, że nie jest to kupon czy rabat na zakup programu czy coś w tym stylu – trzeba już posiadać którąś z wersji PT, aby móc z tego planu skorzystać. Plan jest w formie papierowej karty rejestracyjnej i zostanie dostarczony wprost do skrzynki pocztowej zwycięzcy przez wąsatego pana listonosza.
 3. Pakiet wszystkich siedmiu kursów video dostępnych na blogu. Ich spis znajdziecie TUTAJ. Kursy zostaną wysłane drogą elektroniczną na wskazany adres mailowy zwycięzcy.

Łączna wartość nagród przewidzianych dla tego kto wygra to ponad 2 000 zł.

Zdobywca drugiego miejsca otrzyma:

 1. Roczny plan abonamentowy (Standard Support Plan) do Pro Toolsa ufundowany przez firmę MusicInfo.pl
 2. Mikrofon pojemnościowy AT2020 – sprzęt jest oczywiście nówka-sztuka-nieśmigana w pudełeczku z folijeczką prosto ze sklepiczku.
 3. Pięć wybranych kursów video z tych dostępnych na stronie

Łączna wartość nagród dla tego szczęśliwca to ok. 1400 zł.

Zdobywca trzeciego miejsca otrzyma:

 1. Roczny plan abonamentowy (Standard Support Plan) do Pro Toolsa ufundowany przez firmę MusicInfo.pl
 2. Interfejs audio Focusrite Scarlett Solo
 3. Trzy wybrane kursy video z dostępnych na blogu

Łączna wartość nagród dla ostatniego wyróżnionego to ok. 1300 zł.

Kilka słów o pytaniach konkursowych

Nasza zabawa przybrała formę testu/quizu z pytaniami obejmującymi różne kategorie związane z realizacją dźwięku, domowym studiem nagrań, metodami pracy, adaptacją akustyczną, teorią muzyki, miksowaniem, masteringiem, itp. Niektóre pytania konkursowe są wręcz nieprzyzwoicie banalne, inne wymagają chwili zastanowienia, kilka jest nie do końca poważnych i pozwalających Wam puścić lekko wodze fantazji, a jeszcze inne są… z resztą – sami zobaczycie. Czasem wystarczy przy odpowiedzi postawić ptaszka lub dwa, czasem trzeba będzie napisać jedno lub dwa zdania. Wiedzcie natomiast, że na każde z pytań istnieje prawidłowa odpowiedź (w razie wątpliwości – ufajcie instynktowi).

Mała wskazówka

Ja wiem, że sporo tu wymagań, treści, informacji i prawdopodobnie też emocji, dlatego żeby może nieco niektórych uspokoić, podpowiem Wam, jak najlepiej do tego konkursu podejść. Lub inaczej, jak ja bym to na Waszym miejscu zrobił.

 1. Zrobiłbym mały przegląd, podsumowanie i przypomnienie swojej wiedzy – poczytał trochę, pooglądał, etc. Dałbym sobie na to cały dzień.
 2. Zacząłbym spełniać warunki uczestnictwa w konkursie (rejestracja, subskrypcja).
 3. Upewniłbym się, że mam wolne 60 minut, w trakcie których nikt mi nie będzie przeszkadzał. Wyłączyłbym telefon i wywaliłbym kota z pokoju (gdybym go miał).
 4. Odpaliłbym jakiś odmierzacz czasu i ustawił go na 50-55 minut, żeby zostawić sobie chwilę na ostatnie sprawdzenie udzielonych odpowiedzi przed ich zatwierdzeniem.
 5. Zacząłbym wypełniać formularz zgłoszeniowy i po jego wysłaniu uruchomiłbym czas.

Tak chyba byłoby najrozsądniej…

Zakończenie

Panowie i Panie – czas zakasać rękawy, poprawić biceps, na twarz nałożyć brokat i brać się do roboty, bo konkurs z takimi nagrodami prawdopodobnie nie powtórzy się już nigdy!

Serdecznie dziękuję Andrzejowi z MusicInfo.pl i Bartkowi z WoodEqualizer za ufundowanie świetnych nagród i życzę wszystkim dobrej zabawy oraz powodzenia w konkursie!

A gdybyście mieli jeszcze jakieś wątpliwości lub pytania dotyczące konkursu, piszcie śmiało w komentarzach.

KONKURS ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY!

Wyniki zostaną ogłoszone wkrótce.

Zostawić komentarz ?

64 Komentarze.

 1. A całym sercem wierzyłem, że pośród nagród będą piramidki.. 😀

  To będzie dobry Igor test na to z jakim zrozumieniem czytamy i interpretujemy Twoje wpisy 😀

  • Obyście wypadli jak najlepiej! Rozważałem jeszcze dodanie do nagród zupełnie nowego tutoriala o “masteringu wokalu”, który kręciłem przez ostatnie 2 lata, ale ostatecznie porzuciłem ten pomysł… 😉

  • Wow, kiedy będzie dostępny? Właśnie przebijam się przez ogólny mastering i słowo specjalnie o wokalach na pewno będzie przydatne 🙂

  • To był żart. Nie ma czegoś takiego jak “mastering wokalu”…

  • @Kafka – na JuTubach i w Internetach jest pełno tutoriali o “masteringu wokalu”, wykonanych przez ludzi, którzy niestety z braku podstawowej wiedzy wierzą w ta idee!

 2. Alan_Z.W.Z

  Widzę, konkret ! Oby bóg dał, załapać się w pierwszej 3.

 3. Dopiero co się zalogowałem, a już ciekawy konkurs. Chciałbym podziękować Igorowi, za autoryzacje konta i pozdrowić wszystkich użytkowników zakamerek 😉 Jest to najlepszy tego typu portal w dodatku po Polsku. Dzięki wam wszystkim (artykułom i komentarzom) zacząłem to wszystko rozumieć i ca najważniejsze uczyć się na błędach. Thank you all for your help!

 4. papermonster

  Konkurs promuje raczej dobrą organizację, niż wiedzę – już widzę oczyma duszy mej te prace zbiorowe wieczorową porą – tylko jak podzielić nagrody? Panele jeszcze rozumiem, ale abonament Pro Tools?

  • Przecież podział nagród jest dokładnie opisany. Dusza Twa martwić się nie musi 🙂

  • Igorze, w Polsce nigdy wszystkim nie dogodzisz, musisz mieć to na uwadze. 😛

  • Ciężko by było o prace zbiorową ludzi z zakamarków, którzy są rozsiani po całym kraju, a może i poza jego granicami 🙂 To nie wypracowanie szkolne, żebym mógł zebrać kumpli z osiedla 😀 Jednak polska mentalność zawsze górą!

  • Ja dopiero teraz zakumałem, o czym pisał ‘papermonster’ 🙂 Cóż, pozostaje wierzyć, że jednak nie będzie w tym cwaniactwa i zbiorowych prac, bo rzeczywiście trudno byłoby się nagrodami podzielić i mijałoby się to trochę z celem. Oby mentalność polska zeszła w tym przypadku na dalszy plan.

 5. Jak się uważnie oglądało twoje kursy i pozostałe filmiki Igor to jest szansa przyzwoicie zaliczyć zabawę? Idę się przygotować.

 6. papermonster

  Tak sobie myślę, że trudno znaleźć taką formułę konkursową, aby wyeliminować wszelkie wypaczenia i patologie 🙂 Za to ciekaw jestem niezwykle Twych nowych kursów Igorze – zdolności edukacyjne posiadasz, to już wiem… Powiedz jeszcze czemuż to tak pominąłeś premierę nowego Sonara ze stajni Cekewalk/Gibson. Czyżby daleko posunięta ProToolsofilia? 🙂

  • Zgadza się. Jak ktoś bardzo chce, to zawsze znajdzie sposób na bycie bystrym nie w tej kwestii, w której trzeba… Jak mówisz – wyeliminować się nie da. Ale jestem dobrej myśli, bo to ma być zabawa i sprawdzenie swojej wiedzy, a nie konkurs na cwaniaka roku 🙂
   Co do Sonara, to po prostu nie śledzę wszystkich newsów o każdym DAW-ie, bo bym zwariował. Pro Toolsa używam, stąd jestem na bieżąco z informacjami o nim, ale na regularne aktualizowanie wiedzy o pozostałych dziesiątkach DAW-ów by mi życia nie starczyło.
   Ja (nie) robot 🙂

  • A o nowych kursach nic nie wspominam, póki co. We wstępie powyższego artykułu jest mowa o cyklu o produkcji. Będzie to cykl artykułów – dla jasności.

 7. papermonster

  Cóż szkoda wielce sobie cenię twe kursy video – tematów jeszcze mnóstwo masz, a i konkurencja niezbyt szaleje 🙂 Co do Sonara faktycznie demokratycznie zlewasz również Logica, Cubase i całą resztę 🙂

  • Doceniam dobre słowo o kursach. I na pewno jeszcze ich kilka stworzę. Cierpliwości. Może nie tyle “zlewam” inne, co staram się opisywać to, o czym mam pojęcie. A żadnego innego DAW nie znam tak dobrze jak PT.

 8. Po wielu tygodniach czytania aż się zarejestrowałem ze względu na konkurs 🙂 Odświeżę sobie wiedzę (zgodnie z zaleceniem) i jutro albo pojutrze podejmę wyzwanie 🙂

 9. Alan_Z.W.Z

  Właśnie skończyłem test/sprawdzian. I powiem szczerze, że z nerwów się telepie(chyba nawet bardziej) jak alkoholik. Test sam w sobie był dla mnie mega wyzwaniem, nie był on prosty, może dlatego, iż nie posiadam tak dużej wiedzy. Mam nadzieje, że chociaż 25% pytań mam dobrze. Tym, którzy nie wykonali testu życze powodzenia.

  • Znaczy się, emocje były…? 🙂

  • Alan_Z.W.Z

   Były jak cholera. Stres jak podczas mojej pierwszej walki w 2009r. jak na ring wychodziłem. Cały się trząsłem hehehe..

 10. Zgłosiłem, wypełniłem, wysłałem. 🙂 Raduje mnie sam fakt, że mogłem się sprawdzić w takich warunkach, naprawdę gratuluję przygotowania konkursu w takiej formie, wyszło świetnie! Mimo że nie na wszystkie pytania zdążyłem odpowiedzieć, a na parę nie znałem odpowiedzi, to jestem zadowolony z rezultatów ponieważ mogłem się przekonać gdzie dokładnie mam wiedzę, gdzie muszę się chwilę zastanowić i gdzie znajdują się braki.

  W związku z tym mam pytanie – czy po zakończeniu konkursu będą zamieszczone prawidłowe odpowiedzi? Z miłą chęcią porównałbym swoje i obiektywnie przekonał się gdzie odpowiedziałem dobrze, a gdzie tylko wydawało mi się że jest dobrze. Wiadomo o co chodzi, świadomość błędu to pierwszy krok do jego naprawy, reszta to formalność. 😉

  Mam nadzieję, że inni nie wezmą tego tylko jako “serious business” próbując kombinać, ale docenią też że oprócz zacnych nagród Igor przygotował nam ciekawy test. 🙂

  • Jeśli będzie zapotrzebowanie, to mogę zrobić oddzielny wpis z prawidłowymi odpowiedziami po zakończeniu konkursu.

  • Alan_Z.W.Z

   Podpisuję się pod wypowiedź użytkownika LS

  • Przyjąłem do wiadomości.

  • Ja również bardziej dla sprawdzenia wyniku podchodzę do tego konkursu więc zgłaszam zapotrzebowanie:)
   Kto wie może nawet sie załapie na jakieś nagrody pocieszenia…
   Będą prawda ? :mrgreen:

  • Się zobaczy.

 11. przemo1722

  Właśnie skończyłem rozwiązywanie konkursu.
  Jednak nie wydaje Ci się Igor, że ktoś mógłby z jednego konta sprawdzić pytania i je rozwiązać po czym założyć kolejne i wypełnić “na czysto” bezbłędnie?
  Wg. mnie właśnie dlatego w konkursie nie powinny brać udziału osoby, które zarejestrują się “na potrzeby” konkursu tylko te które miały konta już wcześniej.

  • Chcę dać szansę każdemu, nie tylko stałym użytkownikom. Co do uczciwości, to mam kilka narzędzi do sprawdzenia czy ktoś próbuje robić “wałki”, więc spokojna głowa. Na upartego da się oczywiście wszystko, wszędzie i zawsze obejść, a jak kolega kilka komentarzy wyżej zauważył – wszystkich nie zadowolisz, bo w sumie trudno o idealnie odporną na cwaniactwo formę konkursu. Można uznać to za herezję i naiwność z mojej strony, ale jestem dobrej myśli i wierzę, że chęć dobrej zabawy i szansy na zdobycie nagród w uczciwy sposób tutaj zwycięży. Trochę wiary w ludzi 🙂 Do tej pory trafił się jeden cwaniak, ale niestety (na szczęście) niezbyt bystry i już go wrzuciłem na czarną listę, a z konkursu wyrzuciłem. Póki co, można więc to uznać za promil wśród pozostałych uczestników.

 12. Witam Igor
  Podjąłem się wyzwania (nie dla nagród, bo nie o to w tym wszystkim chodzi, ale dla samego siebie)i właśnie skończyłem test na “wiedzę” o szeroko rozumianej “muzyce”…
  Powiem tak – niektóre pytania mnie zaskoczyły…(mile wbrew pozorom – po prostu nie spodziewałem się niektórych pytań) – ale to bardzo dobrze!!!. Ogólnie mówiąc, a raczej pisząc, to teścik
  w dechę.
  Z niecierpliwością czekam na właściwe odpowiedzi.
  Gratuluję Igor i oby Twój blog rozwijał się jak najdłużej, bo wiedzę sprzedajesz niesamowitą!!!
  Posiadam wszystkie Twoje kursy video i na bieżąco z nich korzystam, co rusz dowiadując się nowych wspaniałych porad.
  Wszystkim polecam “Zakamarki”.
  Pozdrawiam.

  • Cieszę się, że test się podobał i miło mi, że wysoko cenisz moje kursy! Powodzenia w konkursie.

 13. Alan_Z.W.Z

  Mam pytanie troche z innej beczki. Otóż tak.. Dziś zrobiłem sobie bicik w Presonus studio one 2 Professional. Lecz robiłem wszystko na słuchawkach, gdyż nie posiadam monitorów odsłuchowych. Zrobiłem miks “na słuchawkach i mastering” z czego wg mnie brzmiało to bardzo przyzwoicie i głowa się bujała że tak powiem. Problem twki w tym, że jak słuchawki zamieniłem na zestaw głośników logitech 5.1 to ten fajnny bit z epickim klimatem brzmi jak gówno ze tak sie wyraże. Stopa zlana z basem… porażka werbel brzmi jak stukanie długopisem o biurko.. ale po założeniu słuchawek wszystko wraca do normy. Proszę o uświadomnienie mnie co jest nie tak.

  ps. Tak wiem , że miksu w słuchawkach się nie zaleca robić. (Ale lepsze to niż, głosniki 5.1 🙂 )

  • Wniosek jest prosty – nie zrobiłeś najlepszego miksu… Można powiedzieć, że zrobiłeś go pod te słuchawki, a nie na tym rzecz polega. Dobry miks ma brzmieć na każdym systemie odsłuchowym. Pisałem o tym ostatnio w tym artykule:
   https://zakamarkiaudio.pl/2015/01/jak-oceniac-wlasna-tworczosc-cz-1.html

  • Alan_Z.W.Z

   zapewne Igorze jak zwykle masz racje hehe jutro zrobię miks od nowa i podziele się opinią.

   mam jeszcze jedno pytanko. dotyczące miksowania perkusji . Chodzi o to jak zalacze próbki do samplera impact w SO2 i stworze loop. jak zmiksowac osobno ten hihat stopę i werbel. ? przepraszam ze bez przerwy o cos pytam, ale kto pyta nie błądzi i jestem głodny wiedzy i pewnych rozwiązań.

  • Nie moje DAW, nie mój sampler. Mniemam, że musisz każdy element powysyłać na oddzielne kanały miksera i wtedy dowolnie i niezależnie sobie je miksować.

 14. Pięć minut przed końcem czasu zorientowałem się, że są następne strony z pytaniami.

  Dziękuje 👿

  • No cóż…

  • Jakby nie patrzeć nie było wprost napisane ile w teście znajdziemy pytań, ale Igor umieścił informację, że mamy 60 minut i półtorej minuty na każde pytanie, prosta matematyka i mamy odpowiedź.

 15. Świetny test. Nie wiedziałem, że tak wiele nie wiem 🙂 Gratulacje.

 16. Świetne pytania !
  Niektóre totalnie od czapy, wymagające , zaskakujące i pozostawiające mnie z rozłożonymi rękami. 😀 Świetny sprawdzian wiedzy pozwalający na zorientowanie się gdzie mamy największe braki i nad czym musimy się jeszcze pochylić i popracować. Mam nadzieję, że udzieliłem chociaż paru prawidłowych odpowiedzi. 😀 Dzięki Ci Igorze !

 17. wosiniak1

  Ufff udało się ukończyć ten maraton, czułem się jak na jakimś egzaminie. Mam nadzieję, że na większość pytan odpowiedziałem poprawnie, bo nieźle się przy tym napociłem.

 18. Stresy jak na rozmowie kwalifikacyjnej ; )

 19. Igorze!

  Jakieś trzy kwadranse temu skończyłem test. Jest znakomity!!!!!! Brawo!!! Dowcipny, a jednocześnie bardzo rzeczowy. Gratulacje kapitalnego podejścia do tematu!!!

  Niestety nie odpowiedziałem na wszystkie pytania, co dopinguje mnie do dalszego samokształcenia. Jeśli w ferworze popełniłem jakieś literówki (co jest więcej niż bardzo prawdopodobne) – to bardzo przepraszam! Mam tylko jedno zastrzeżenie (co prawda post factum, ale może na przyszłość???): szkoda, że nie napisałeś od razu na początku ile jest pytań. OK, wiem – jeśli masz 60 minut, a na każde około półtorej minuty, to da się to policzyć. Ale jeśli ktoś jest matematycznym abnegatem (a ja zdecydowanie – jestem), to potem ma zupełnie niepotrzebną spinkę 😉

  Dołączam się do przedmowców z prośbą o publikację prawidłowych odpowiedzi na pytania testu – a i samych pytań zresztą też, bo są świetne i warte do ponownego przemyślenia na spokojnie w wolnej chwili.

  Pozdrawiam i raz jeszcze – dziękuję i gratuluję naprawdę kapitalnego zestawu pytań!!! 🙂

  • Cieszę się, że test się podobał. Ogłaszając zwycięzców opublikuję również pytania i odpowiedzi. Teraz potrzebuję trochę czasu, żeby to wszystko posprawdzać i policzyć 🙂

 20. Igor, czy ten test jest jeszcze dostepny? To znaczy czy można go sobie uruchomić na zasadzie sprawdzenia swojej wiedzy zanim opublikujesz pytania wraz z odpowiedziami? Niestety nie miałem szansy dostać się do komputera w weekend a tym samym wziąć udziału w konkursie 😥 😥 😥 😥 😥 😥 😥 😥
  Więc na otarcie łez chciałbym przynajmniej pozakonkursowo sprawdzić swoją wiedzę i zobaczyć ile wiem, a raczej ile nie wiem 🙂

 21. chemikalius

  test konkretny. Trudny, i bardzo dobrze!
  nie mam szans na podium, ale zdać bym może zdał.. 😀

  • Nie trać nadziei. Dopóki nie zliczę wszystkiego, ciągle jest szansa 😉

 22. Jak Ci idzie sprawdzanie? Dasz radę to ogarnąć? 🙂 pewnie sporo testów konkursowych wpłynęło i to nie tylko z Polski, prawda? sam ciekaw jestem jaka to liczba;)

  • Jutro powinienem już skończyć liczenie. Cyferki oczywiście podam w artykule.

 23. Igor, Ty to jesteś gość 🙂

  Witam wszystkich 🙂 jestem tutaj nowy!

  Życzę wszystkim wspaniałych miksów i udanych realizacji 🙂

Zostaw komentarz