Druga Runda Konkursu (Zakończona)

Zgodnie z tym, co zakomunikowałem ostatnio – wszyscy ci, którzy mają chrapkę na 3 Roczne Plany Supportu do Pro Tools ufundowane przez MusicInfo.pl, będą mogli już za chwilę stanąć do walki o te nagrody. Właśnie przygotowałem dodatkową rundę naszego konkursu i od teraz możecie sprawdzić swoją wiedzę z zakresu stacji roboczej ze stajni Avid oraz zawalczyć o te cenne kąski.

Stało się to możliwe dlatego, że te same plany, które były do wygrania w zakończonym niedawno, “wielkim konkursie”, zostały przez wygranych hojnie przekazane dalej, aby można z nich było zrobić prawdziwy i lepszy użytek niż podłożenie ich jako podstawki pod kubek… 😉

Dzięki godnej naśladowania postawie trzech laureatów naszego wielkiego konkursu, którzy z racji używania innej niż Pro Tools stacji roboczej postanowili przekazać swoje wygrane Plany dla tych, którzy rzeczywiście będą mogli z nich w odpowiedni sposób korzystać – wszyscy chętni mają kolejną szansę na zdobycie tych trzech nagród.

Runda Dodatkowa!

Niniejszym ogłaszam więc drugą rundę konkursu, nazwijmy to dogrywką, w której do wygrania są 3 Roczne Plany do Pro Tools. Pytania konkursowe będą związane ściśle z obsługą i znajomością tego DAW, a także oscylujące nieco wokół polityki firmy Avid.

Przypomnę tylko, że aby móc w pełni korzystać z tych nagród, trzeba już posiadać którąś z wersji tego programu. Plan abonamentowy, który jest nowym modelem biznesowym Avid, daje nam rok darmowych update’ów oraz upgrade do Pro Tools 12 (jeśli jesteśmy posiadaczami PT 11), a także dostęp do chmurowych rozwiązań Avid Everywhere i oczywiście porządny Customer Support (wliczając w to nawet możliwość wykonania telefonu do działu pomocy Avid).

Dla kogo jest ten konkurs?

Z racji charakteru tych trzech nagród oraz zaistniałej sytuacji w głównym konkursie, możemy chyba spokojnie założyć, że będzie to konkurs głównie dla “protoolsowców”, bo komu innemu niż tej właśnie grupie przydadzą się te Plany? A także – któż inny, jak nie użytkownicy Pro Tools będą potrafili odpowiedzieć na zawarte w teście pytania?

Oczywiście nie oznacza to, że ktoś korzystający z innej stacji roboczej na co dzień nie może wziąć w tej zabawie udziału – konkurs jest otwarty dla każdego, kto ma ochotę się sprawdzić. Pytanie tylko, po co komu taki plan, skoro nie korzysta z Pro Tools i… jak dobrze takiej osobie pójdzie?  🙂

Warunki uczestnictwa w konkursie są bardzo podobne do tych, jakie obowiązywały w przypadku “Wielkiego Konkursu” (acz z małymi wyjątkami), czyli:

 • Ostateczny termin wysłania wypełnionego formularza to czwartek, 26.02.2015, godz. 23:59
 • Konkurs otwarty jest dla każdego, kto jest subskrybentem newslettera (tego dokonujemy podając swój adres mailowy w pasku bocznym po prawej stronie na samej górze i potwierdzając chęć zapisania się nań klikając w link z maila zwrotnego od systemu Feedburner, który otrzymamy po chwili) oraz jest zarejestrowanym użytkownikiem bloga (rejestracji można dokonać TUTAJ). Nie martwcie się, jeśli nie potwierdzę rejestracji użytkownika na blogu w mgnieniu oka (muszę to robić ręcznie ze względu na tony spamu i ciągle próbujących się rejestrować botów, a nie zawsze jestem online) – wystarczy, że wyślecie zgłoszenie do założenia konta – uznam to za dokonaną rejestrację, a formalnego potwierdzenia dokonam w pierwszej wolnej chwili
 • W konkursie nagrodzone zostaną 3 osoby, które uzyskają największą liczbę punktów w teście
 • Udział w zabawie mogą wziąć wszyscy chętni, którzy spełnią postawione warunki – łącznie z tymi, którzy uczestniczyli w konkursie głównym
 • Moment wysłania zgłoszenia oznacza rozpoczęcie konkursu dla danej osoby i początek odmierzania czasu.
 • Pytań w konkursie jest sztuk 33 (rozbitych na 4 strony), a na udzielenie odpowiedzi przewidziane jest dokładnie 45 minut (będę bardzo skrzętnie notował czas otrzymania zgłoszenia, a potem pojawienia się wypełnionego arkuszu z odpowiedziami i obiecuję bezwzględnie tego przestrzegać – tak, aby każdy uczestnik miał dokładnie tyle samo czasu na odpowiedź i żeby wszyscy mieli równe szanse). Wysłanie zgłoszenia po przewidzianym czasie oznacza dyskwalifikację. Te 3 kwadranse dają Wam niemal półtorej minuty na każde pytanie, co powinno w zupełności wystarczyć. Tego czasu musicie pilnować sami! Jak już spełnicie wszystkie wymagania i będziecie czuli się na siłach, to wtedy wyślijcie zgłoszenie i w ciągu 45 minut postarajcie się odpowiedzieć na jak najwięcej pytań. Jeśli formularz wpłynie po przewidzianym czasie – udział w zabawie będzie niestety nieważny (czyt. lepiej wysłać niepełny formularz, niż wysłać w całości wypełniony, ale po czasie)
 • W nocy z czwartku na piątek (dokładnie o północy) zarygluję drzwi dostępu do konkursu i od tego momentu nastąpi liczenie punktów. W ciągu kolejnych kilku dni ogłoszę zwycięzców.
 • Jeśli dojdzie do sytuacji, w której więcej niż 3 osoby zdobędą tę samą, wysoką ilość punktów kwalifikujących je do wygranej – pierwszeństwo będą mieli ci, którzy zakończyli test szybciej niż rywale. Po ogłoszeniu wyników osobiście skontaktuję się z trzema wybrańcami w celu ustalenia szczegółów dostarczenia nagród (adres do wysyłki, etc)

Zakres pytań

Starałem się tak ułożyć pytania, aby obejmowały one różne aspekty pracy z Pro Tools – od nazewnictwa, przez wymogi, możliwości programu, dostosowywanie parametrów sesji, znajomość skrótów klawiszowych (przede wszystkim), podstawy używania narzędzi edycji, trybów, płynne poruszanie się po sesji, znajomość funkcji i okien, przepływ sygnału, aż po rozwiązywanie problemów i reagowanie na różne sytuacje.

Większość pytań nie powinna sprawić żadnych trudności użytkownikowi tego programu – szczególnie, jeśli ktoś jest obeznany z podstawami obsługi Pro Tools. Niemniej jednak, aby było odrobinę ciekawiej, zadbałem również o to, żeby nad niektórymi problemami trzeba było chwilę pogłówkować – bo wkucie na pamięć dostępnych funkcji z każdego menu to jedna rzecz, a umiejętność wykorzystania swojej wiedzy w sytuacjach awaryjnych to już zupełnie inna bajka… 🙂

KONKURS ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY!!

Wyniki wkrótce!

 1. Igor, mam pytanie poza konkursem. Czemu już nie prowadzisz fan page’a?

  • Prowadzę, tyle że posty wrzucam z profilu imiennego, bo do Zakamarkowego już dawno straciłem dostęp przez własną głupotę 🙂 A fejs miał w nosie moje prośby, więc sobie dałem spokój.

 2. wojtekvtec

  No i pięknie ja biorę udział,mam podstawową wiedzę Pro Toolsa,ponieważ więcej czasu spędzam na innym DAW ale może się uda 🙂 A Pro Toolsa do montażu nic mi nie zastąpi 🙂

Zostaw komentarz