Miesięczne archiwum: luty 2015

Konkurs Pro Tools – Rozwiązanie i Zwycięzcy

Runda dogrywkowa naszego konkursu dwa dni temu dobiegła końca i dziś przyszedł moment wyłonienia zwycięzców oraz przekazania nagród. Podobnie jak w przypadku pierwszej odsłony konkursu, opublikuję również prawidłowe odpowiedzi na wszystkie pytania – co by każdy mógł sobie sprawdzić, jak dobrze mu/jej w konkursie poszło.

Nadesłaliście setki arkuszy z odpowiedziami. Dokładnie… 11.

Zgłoszeń zostało wysłanych niewiele więcej, co oznacza, że niemal każdy, kto zgłoszenie wysłał, podjął trud odpowiedzenia na pytania.

Przyznam więc szczerze, że nie napracowałem się jakoś zbytnio ze sprawdzaniem Waszych arkuszy, co oczywiście dało mi więcej na czasu na zajęcie się innymi projektami, ale z drugiej strony zmartwiłem się nieco, że znalazło się tylko tylu śmiałków 🙂

No, ale przejdźmy do rzeczy, zamiast tu biadolić… Czytaj więcej »

Druga Runda Konkursu (Zakończona)

Zgodnie z tym, co zakomunikowałem ostatnio – wszyscy ci, którzy mają chrapkę na 3 Roczne Plany Supportu do Pro Tools ufundowane przez MusicInfo.pl, będą mogli już za chwilę stanąć do walki o te nagrody. Właśnie przygotowałem dodatkową rundę naszego konkursu i od teraz możecie sprawdzić swoją wiedzę z zakresu stacji roboczej ze stajni Avid oraz zawalczyć o te cenne kąski.

Stało się to możliwe dlatego, że te same plany, które były do wygrania w zakończonym niedawno, “wielkim konkursie”, zostały przez wygranych hojnie przekazane dalej, aby można z nich było zrobić prawdziwy i lepszy użytek niż podłożenie ich jako podstawki pod kubek… 😉

Dzięki godnej naśladowania postawie trzech laureatów naszego wielkiego konkursu, którzy z racji używania innej niż Pro Tools stacji roboczej postanowili przekazać swoje wygrane Plany dla tych, którzy rzeczywiście będą mogli z nich w odpowiedni sposób korzystać – wszyscy chętni mają kolejną szansę na zdobycie tych trzech nagród. Czytaj więcej »

Prawidłowe Odpowiedzi Konkursowe i Ważne Ogłoszenie

Konkursowe emocje już opadły, czas powrócić do bardziej przyziemnych spraw… Pytaliście mnie o to, czy będą na łamach bloga opublikowane odpowiedzi na pytania konkursowe, a ja zobowiązałem się tego dokonać, więc dziś się z tej obietnicy postanowiłem wywiązać.

Uważam (od początku uważałem) publikację odpowiedzi za bardzo dobry pomysł, bo będziecie mogli sobie zweryfikować i porównać swoje odpowiedzi, może uzupełnić jakieś luki czy braki, a te kilka osób, które o tę publikację prosiło od początku, tylko przekonało mnie do słuszności tego założenia.

Poniżej znajdziecie wszystkie 43 pytania, które pojawiły się w naszym “wielkim konkursie”, a wraz z nimi paletę możliwych odpowiedzi (bo na niektóre z pytań, szczególnie tych otwartych, można było udzielić różnych odpowiedzi). Dodatkowo, przy niektórych odpowiedziach postanowiłem dołączyć krótki komentarz, żeby wszystko było jasne i klarowne.

A na koniec ogłoszę jeszcze jedną, bardzo istotną rzecz – również związaną z konkursem. Nowym konkursem… Ale to później. Czytaj więcej »

Wyniki Wielkiego Konkursu!!

“Nadejszla wiekopomna chwila…”, aby rozstrzygnąć nasz ostatni zakamarkowy konkurs!

Ogłaszam wszem i wobec, że wszystkie ważne zgłoszenia zostały już rozpatrzone, odpowiedzi dokładnie przeanalizowane, punkty sumiennie rozdzielone, no i najważniejsze – nagrody zasłużenie przyznane.

Po kilku dniach zmagań moich z liczeniem i weryfikowaniem uczestników, mogę w końcu ogłosić trzech laureatów naszej zabawy! Czytaj więcej »

Wielki Konkurs Zakamarków Audio!! (Zakończony)

0385-konkursowy

Jakiś czas temu ogłosiłem, że wkrótce światło dzienne ujrzą dwa duże projekty – nowy cykl o produkcji muzyki oraz inne, “tajemnicze” i wielkie wydarzenie… Cykl jest już niemal skończony i pojawi się niebawem, więc proszę jeszcze o odrobinę cierpliwości. Natomiast dziś przyszedł moment na ogłoszenie tej drugiej, dobrej nowiny. A więc…

Nocy temu już sporo, siedząc leniwie na swoim zbyt szerokim okna parapecie i wpatrując się w bezgwiezdne, bo zachmurzone całkowicie niebo, otoczony ujmującymi odgłosami dzikiego melanżu u sąsiada za ścianą – zacząłem zbyt poważnie dumać nad kondycją dzisiejszego świata i doszedłem do wniosku, że… chyba nadszedł czas najwyższy, aby ogłosić kolejny zakamarkowy konkurs. Nie, żeby ta noc z ogłoszeniem miała cokolwiek wspólnego, po prostu chciałem jakiś pseudo-interesujący wstęp napisać. Ale do rzeczy. Czytaj więcej »