Miesięczne archiwum: grudzień 2014

Wyniki Świątecznego Konkursu!

Nasz świąteczny konkurs dobiegł już końca i przyszedł czas ogłosić zwycięzców!

Przyznam szczerze, że jeszcze nigdy nie było mi tak trudno wybrać szczęśliwców w żadnym z poprzednich konkursów, bo “zgłoszeń” było sporo, a nie chciałem nikogo ani faworyzować, ani tym bardziej – nie docenić.

Miałem więc ciężki orzech do zgryzienia i musiałem znaleźć takie rozwiązanie, aby nikt nie czuł się niezauważony. Bo jak zapewne wiecie – cenie sobie każdą pojedynczą osobę odwiedzającą bloga – bez względu na to, na jakim poziomie zaawansowania w produkcji czy realizacji muzyki się znajduje.

Dlatego uznałem, że trzeba w jakiś sposób nagrodzić każdego, kto włożył choć trochę wysiłku i naskrobał te parę słów w komentarzach.

Co następuje?

Postanowiłem przyznać 3 rodzaje nagród… Czytaj więcej »

Darmowe Kursy, Wtyczki i iLok2!

Dzisiaj będzie bardzo krótko i na temat. Najpierw podzielę się z Wami informacjami o dwóch darmowych (i bardzo dobrych) wtyczkach, które z okazji zbliżających się świąt, producenci postanowili podarować użytkownikom za darmo.

Potem wspomnę o tym, jak możemy zdobyć iLoka2 za totalny bezcen. A na samym końcu zdradzę Wam, jak można uzyskać dostęp do dowolnego kursu video z mojej kolekcji – również za darmo!

Do rzeczy…

Native Instruments Replika

0378-Replika

W zeszłym roku niemiecki producent wtyczek obdarował wszystkich zainteresowanych świetnym kompresorem Supercharger. Idąc tym samym tropem, Native Instruments przygotowało na tegoroczne święta wcale nie gorszą propozycję, bo wręczają nam wtyczkę o wdzięcznej nazwie Replika. Dla niewtajemniczonych, Replika to delay, ale nie tylko… Czytaj więcej »

Zmiany w Polityce Avid – ciąg dalszy…

Ostatnio poruszyliśmy sprawę zmiany polityki Avid dotyczącej upgrade’u Pro Toolsa do wyższych wersji.

Wspomniałem w tamtym artykule o kilku niejasnościach, które się w związku z tym pojawiły. Dobre wieści są takie, że dzisiaj będę mógł je nieco rozwiać. Wszystko dzięki pomocy Andrzeja z Music-Info.pl, który, jako jeden z dystrybutorów Pro Tools w Polsce, jest w stałym kontakcie z przedstawicielami Avid.

Zarys zmian w Avid

Na początek może przypomnę, o co się w całym tym zamieszaniu rozchodzi… Czytaj więcej »

Istotne Zmiany w Polityce Avid

Sprawa, o której chcę dzisiaj napisać, dotyczy użytkowników Pro Tools.

Jak zapewne wiecie (lub nie), firma Avid wprowadza zupełnie inny model biznesowy dotyczący zakupu (upgrade’u, żeby być dokładnym) i uaktualniania ich flagowej aplikacji audio.

Wokół tej kwestii ciągle panuje wiele niedomówień i niejasności, a co najgorsze – rosnącej frustracji wśród użytkowników.

Co prawda Avid wydał w końcu jakiś w miarę jasny komunikat i opublikował dostępne opcje na swojej stronie, ale nadal, jak to ma w zwyczaju, nie odpowiedział na wiele ważnych pytań. Zacznijmy od początku…

Nowy model

Idąc śladami firmy Adobe, która już jakiś czas praktykuje taki system z Photoshopem na czele, Avid postanowił zmienić dotychczasowy sposób upgrade’u do wyższych wersji Pro Tools z tradycyjnego, w stylu “płacę raz, dostaję produkt” – na abonamentowy. W praktyce będzie to oznaczało tyle, że raz na rok będziemy musieli zapłacić firmie Avid (i to niemało) za możliwość otrzymywania uaktualnień oraz nowszych wersji programu. Czytaj więcej »

Wspieramy Kulturę i… inne ogłoszenia

Po czarno-piątkowym szaleństwie oraz cybernetyczno-poniedziałkowych wyprzedażach przyszedł moment, żeby trochę ochłonąć i… zwolnić.

Dlatego dzisiaj zamiast opasłego artykułu, poczęstuję Was krótką notką informacyjną!

Będziecie mieli okazję się wykazać i wesprzeć bardzo ciekawy projekt, a także dowiedzieć się kilku nowych rzeczy z obozu Zakamarków.

Po kolei…

Nowy Album SLOW i nasze wsparcie!

Formacja SLOW, której założycielami są Krzysztof i Tomek (stary przyjaciel bloga), już od jakiegoś czasu pracuje nad swoim drugim albumem. Do jego współtworzenia zaprosili oni kilku bardzo zdolnych muzyków (w tym basistę, perkusistę, trębacza i saksofonistę). Płyta będzie oscylowała w klimatach instrumentalnego i melodyjnego fusion jazzu, ale nie zabraknie też piosenek, do których swoich głosów użyczą dwie wokalistki. Planowany czas zakończenia produkcji i ukazania się płyty to wiosna przyszłego roku. Spytacie – a gdzie tu nasza rola? Czytaj więcej »