Miesięczne archiwum: Listopad 2014

Black Friday – Super Promocje!

Jak co roku o tej porze, czyli w ostatni weekend listopada, niemal cały kapitalistyczny świat rusza śladem “hamerykanśkich” wyprzedaży i traci głowę kupując wszystko po kosmicznie obniżonych cenach.

Jako, że i nasze środowisko zapędy ma ku nabywaniu wszelkiej maści urządzeń, plug-inów, kabli, mikrofonów, kursów video czy czegokolwiek innego – ja standardowo się do tego szaleństwa przyłączam.

I jak każdy podatny na tego typu akcje homo sapiens wydaję w tym czasie więcej niż podpowiadałby zdrowy rozsądek… W Internecie już teraz pojawiło się mnóstwo ciekawych ofert i o nich za chwilę. Najpierw zaprezentuję Wam, co ja mam w ten szalony weekend do zaoferowania.

Ta promocja będzie nieco inna niż wszystkie (bo czasem trzeba sobie i innym trochę życie urozmaicić), ale gwarantuję, że będzie można sporo zaoszczędzić na moich materiałach szkoleniowych. Jakby ktoś nie był do końca świadom, jakiego typu kursy mam dostępne, to może sobie ich pełną listę (i opis) zobaczyć TUTAJ.

W tym roku, super-promocja będzie miała 4 warianty – wszystko po to, aby sprostać różnym oczekiwaniom i w możliwie najmniej bolesny dla portfela sposób umożliwić Wam uzupełnienie swojej kolekcji materiałów szkoleniowych. Proponuję więc bardzo dokładnie przeczytać poniższe zasady, abyście mogli wybrać najbardziej Wam odpowiadający wariant. Szczegóły poniżej… Czytaj więcej »

Co Naprawdę Się Liczy w Domowym Studio?

Dzisiejszy artykuł będzie małym podsumowaniem tego, o czym od kilku lat truję Wam umysły, a czego wielu początkujących nadal wiedzieć nie chce.

W czasach, gdy wszystko chcemy mieć podane na tacy, teraz, już i od razu, gdy nie mamy ochoty (i czasu) nauczyć się, przetworzyć i zrozumieć jakichś informacji, często szukamy drogi na skróty. Oczekujemy szybkich i prostych odpowiedzi na każde pytanie.

Niestety dziedzina realizacji dźwięku i produkcji muzycznej tak nie funkcjonuje i jeśli mamy ambicje nieco większe niż “wyprodukowanie” kolejnego z miliarda gniotów, jakie pałętają się po “youtubach”, “myspace’ach” i innych “reverbnation-ach”, to niestety musimy niektórym faktom stawić czoła… Czytaj więcej »

Teoria Muzyki Eksperymentalnej, Cz. 2 – Wpis Gościnny

Kontynuujemy wątek muzyki eksperymentalnej rozpoczęty w poprzednim wpisie. Dziś zapoznamy się z drugą częścią artykułu spłodzonego przez Adriana.

Dowiemy się ciekawych rzeczy z zakresu stawianych celów, reguł i zasad, powtarzalności i przewidywalności, indywidualności i spójności oraz wielu innych aspektach związanych z tworzeniem eksperymentalnym.

Stawiamy więc ulubiony napój przed sobą, rozsiadamy się wygodnie i czytam dalszy ciąg tej sagi.

Czego unikać, do czego dążyć? Czym się kierować?

Ktoś, kto stawia pierwsze kroki, powinien zadać sobie dwa podstawowe pytania – co chce osiągnąć i dlaczego? Czytaj więcej »

Teoria Muzyki Eksperymentalnej, Cz. 1 – Wpis Gościnny

Minęło sporo czasu odkąd mieliśmy na blogu ostatni wpis gościnny i dziś nadeszła pora, aby to zmienić.

Poniżej prezentuję Wam bardzo dobry tekst autorstwa Adriana (a.k.a. FL FAN), który już jakiś czas temu zamieścił te słowa na zaprzyjaźnionym z Zakamarkami forum musicproducers.pl, a teraz zgodził się na opublikowanie całości tutaj, żeby mogła do jego przemyśleń dotrzeć jeszcze większa liczba osób.

I jestem mu za to osobiście wdzięczny. Z reszta, założę się, że po przeczytaniu tego tekstu Wy też będziecie 🙂

Artykuł ten traktuje o teorii muzyki eksperymentalnej, czyli dziale, na który prędzej czy później w końcu natrafimy podczas swojej przygody z produkcją muzyki w domowym studiu. Więcej szczegółów zdradzał nie będę, tylko zaproszę Was od razu do lektury części pierwszej. Czytaj więcej »

Jak Wykonać Mastering Albumu, Cz. 2

Powracamy do tematu masteringu albumu rozpoczętego w pierwszej części tego artykułu.

Poprzednio zapoznałem Was z pewnym sposobem przygotowania się do tego procesu, a dzisiaj ruszymy już z przeróżnymi wtyczkami stosowanymi w konkretnej kolejności.

Podtrzymując konwencję niedawnego cyklu artykułów o kolejności działań w tworzeniu utworów, do którego niniejszy artykuł się odnosi, będę opisywał Wam moje prywatne preferencje podając przy tym nazwy narzędzi, z których sam najchętniej korzystam podczas masteringu jakiejś kompilacji utworów.

Ostatni artykuł zamknęliśmy działaniami mającymi na celu stworzenie sobie odpowiednich warunków do pracy, więc następnym, logicznym krokiem będzie: Czytaj więcej »