Miesięczne archiwum: maj 2014

Konkurs firmy Audix – do wygrania mikrofony i kubki!

Dzisiaj tylko krótki news o ciekawym konkursie, a konkretnie:

Audix D6 Anniversary Mug Contest!

Firma Audix ogłasza konkurs fotograficzny, którego laureaci mogą wygrać limitowane kubki Audix oraz mikrofony D6 i i5 Silver. Konkurs ma zasięg globalny i polega na przesłaniu do dnia 13 czerwca 2014 na adres: contest@audixusa.com pomysłowego zdjęcia z udziałem mikrofonu/-ów Audix. Przesłane fotografie zostaną ocenione pod kątem jakości, koncepcji, kompozycji i techniki.

Ze wszystkich nadesłanych zdjęć zostanie wybranych 10 finałowych. Ich autorzy przejdą do następnego etapu konkursu i otrzymają limitowane kubki Audix. Kolejny etap konkursu zostanie rozstrzygnięty przez internautów. 10 finałowych zdjęć zostanie umieszczonych na profilu Facebook Audix, a użytkownicy za pomocą polubień wybiorą swoich faworytów. Pierwsze trzy miejsca zostaną nagrodzone mikrofonem Audix D6. Zwycięzca otrzyma dodatkowo limitowany mikrofon Audix i5 Silver. Czytaj więcej »

Wejściowy Tor Audio, Cz. 2

W poprzedniej odsłonie tego artykułu wprowadziłem Was w temat wejściowego toru audio. Wstęp ten okazał się jednak na tyle długi, że trzeba było artykuł rozbić na kilka części.

Wybaczcie mój rozlazły charakter w pisaniu, ale chciałem mieć pewność, że jak najdobitniej wyjaśnię wszystkim, dlaczego kwestie sprzętowe nie powinny stać na pierwszym miejscu w dążeniu do osiągania dobrze brzmiących nagrań i mam nadzieję, że tamtym wpisem udało mi się to osiągnąć.

Jeśli ktoś przegapił, to koniecznie radzę nadrobić zanim przejdziemy do dzisiejszych rozważań na temat konkretnych elementów w torze audio, bo bez tego można będzie odnieść odwrotne od zamierzonego wrażenie… Czytaj więcej »

Wejściowy Tor Audio, Cz. 1

O sprzęcie rozmawialiśmy na blogu niejednokrotnie – zarówno w kontekście wyboru konkretnych modeli, jak i ich rzeczywistego wpływu na jakość naszych nagrań. Z moich artykułów poruszających te kwestie z reguły wynika jedna puenta – sprzęt jest na odległym miejscu w łańcuchu czynników, które mają największe znaczenie na uzyskiwane przez nas finalne brzmienie.

I tę myśl jak najbardziej podtrzymuję, bo na tym etapie chyba każdy odwiedzający Zakamarki się ze mną zgodzi. Jest przecież kwadryliard innych rzeczy, które muszą być na najwyższym poziomie, ZANIM w ogóle zaczniemy myśleć o tym, jakiego sprzętu nagraniowego (a konkretnie wejściowego toru audio) użyjemy i jaki (jeśli w ogóle) będzie to miało wpływ na nasze wyniki.

Aczkolwiek dziś przyjmiemy takie założenie, że wszystko inne (poza narzędziami do nagrań) jest w porządku i porozmawiamy o samym sprzęcie. Spytać możecie, dlaczego dopiero teraz (po niemal czterech latach prowadzenia bloga) zdecydowałem się na taki krok… Odpowiedź jest bardzo prosta – przez cały ten czas chciałem zaszczepić i ugruntować w Was jedną z najistotniejszych myśli dotyczących realizacji nagrań. Znacie już ją pewnie na pamięć, ale dla tych, którzy są tu nowi czy jeszcze nie do końca wtajemniczeni – wyjaśnię, o co chodzi. Czytaj więcej »

Szybka i Efektywna Praca w Studiu, Cz. 3

W dwóch ostatnich artykułach tej serii (Cz. 1 i Cz. 2) poruszyliśmy bardzo istotne kwestie związane z efektywną, wydajną i szybką pracą podczas nagrań i miksów. Wspomniałem, że jest jeszcze kilka sytuacji, w których będziemy wdrażać w życie zasadę ograniczania swoich wyborów do minimum.

Poniżej prezentuję Wam ostatnią odsłonę tego artykułu i liczę, że weźmiecie sobie podane przeze mnie porady do serca.

Wierzcie mi, że w perspektywie czasu, stosowanie się do nich zaowocuje większą wydajnością z naszej strony, a z czasem jeszcze lepszymi efektami końcowymi. Popatrzmy zatem na to, w jaki sposób i w jakich przypadkach omawiana zasada ma jeszcze rację bytu.

Ilość śladów w sesji

Kiedyś w ramach cyklu o tym, jak zostać lepszym realizatorem pisałem co nieco o stawianiu sobie ograniczeń i tam skupiłem się głównie na kwestii ilości śladów w sesji. Nie będę więc tego tutaj powtarzał, tylko odeślę Was do tamtego wpisu. A jak go już przeczytacie (lub go sobie przypomnicie), to zapoznajcie się z jedną myślą, która powinna nam przyświecać w trakcie pisania utworów i nagrywania śladów: Czytaj więcej »

Szybka i Efektywna Praca w Studiu, Cz. 2

Nadszedł czas poznać drugą, najważniejszą zasadę szybkiej i efektywnej pracy w studio.

Wspomniałem w pierwszej części artykułu, że omawiane dziś i w kolejnej odsłonie zagadnienie będzie ściśle związane z poznaną wcześniej zasadą ufania własnemu instynktowi.

Mało tego, jedna z drugą kwestią będą się fantastycznie uzupełniały i wydaje mi się, że kierowanie się pierwszym, niejako odruchowym osądem w połączeniu z dzisiejszą zasadą, powinno w dość jasny sposób określić, jak w prawdziwych sytuacjach studyjnych osiągać dobre wyniki z minimalnym nakładem środków i w możliwie najkrótszym czasie.

A druga najważniejsza zasada szybkiej i efektywnej pracy brzmi: Czytaj więcej »

MPC-Forum – Nowy Partner Zakamarków Audio

mpc-forum

Z radością informuję, że Zakamarki Audio podjęły współpracę z prężnie rozwijającym się polskim forum skupiającym miłośników produkcji muzycznej, którzy w swojej pracy korzystają z różnego typu samplerów i kontrolerów (Akai MPC / S, NI Maschine, Roland, E-mu, etc).

  • Robisz bity?
  • Rapujesz?
  • Skreczujesz?
  • Interesujesz się sprzętem?

Dołącz do tej ciągle zwiększającej się społeczności. Bierz udział w konkursach, beatbattle’ach, Lidze Bitów i kompilacjach. Pokaż światu swoją muzykę, dziel się wiedzą i nawiązuj ciekawe kolaboracje!

Klikamy TUTAJ.