Playlisty i Kompilacje – ciąg dalszy… [FILM]

Zgodnie z obietnicą podrzucam Wam materiał filmowy, na którym pokazuję, jak można postępować i podchodzić do nagrywania oraz łączenia kilku ujęć w jedno.

Drugi news dnia dzisiejszego – Zakamarkom kilka godzin temu stuknął drugi milion odsłon!
I za to należą Wam się wielkie podziękowania!

Ja idę świętować, a Wy tymczasem rzućcie okiem na materiał poniżej. Potem możecie się oczywiście przyłączyć do szamania tortu i kosumpcji szampana. Wirtualnie, rzecz jasna, wirtualnie… 🙂

Zostawić komentarz ?

10 Komentarze.

 1. Miło się oglądało i słuchało, z resztą jak zawsze 😉 No i gratuluję 2 milionów odsłon! Bezcenna jest ta wiedza, którą nam tutaj przekazujesz, oraz panuje tutaj niesamowita atmosfera. Oby tak dalej, życzę kolejnych sukcesów i kolejnego miliona!

  Pozdrawiam.

 2. Gratuluje Igor 2 mln. odsłon, twoje zdrowie (_)] 😀 Co do playlist to trzeba będzie się w to bardziej zagłębić bo dotychczas składałem wszystko ręcznie, ciąłem z kilku ścieżek i łączyłem w jedno. W Reaperze to się dublami nazywa ale chyba działa to troche inaczej niż w pro toolsie, musze poczytać dokładnie.

  • kubiakowski

   Właśnie a propos Reapera – czy prezentowane przez Igora playlisty to nie są po prostu Take’y w Reaperze? Czy chodzi o jeszcze coś innego

  • Chyba tak właśnie jest – w Repaerze są ‘Takes’, a w Cubase bodajże ‘Versions’, ale nie dam sobie organów wyciąć, bo nie używam tych programów.

 3. sumek1979

  Igorze a ja mam pytanie związane z tematem i z filmem. Czy przy odsłuchiwaniu tych poszczególnych gitar działają na nie wtyczki zapięte na tracku master ?

 4. Gratuluję i życzę tak Tobie jak i nam wszystkim jeszcze wielu milionów odsłon 🙂
  Zwracasz często uwagę na zrobienie fade in i fade out w punkcie cięć. Czyżby w PT nie było funkcji nazywanej w Cubase “Snap to zero crossing” i gwarantującej niezakłócony przebieg fali?

  • Dzięki, postaram się, aby jeszcze kilka kolejnych milionów cyknęło! Nie wydaje mi się, żeby w PT była funkcja wskoczenia w punkt zerowy przebiegu fali, jest wprawdzie skok do transjentu, ale do zera niet. Mimo to, nawet jak ręcznie (wizualnie) odnajdziesz taki punkt, to i tak warto profilaktycznie szybki X-fade zrobić.

 5. tomkultury

  Orientuje się ktoś czy taki lub podobny sposób tworzenia playlist dostępny jest w Ableton Live? Instrukcja milczy a innych forów i stron internetowych nie uznaje 😉

Zostaw komentarz