Jak Wyodrębnić Wokal z Miksu [FILM]

Chciałbym wyjaśnić tę kwestię raz i dobrze…

Zbombardowany zostałem ostatnio pytaniami o to, czy i jak można wyizolować wokal z gotowego miksu, więc dla rozwiania wszelkich możliwości nagrałem poniższy materiał…

Filmik, do którego się odwołuję (i jeśli ktoś przegapił) można znaleźć TUTAJ.

A teraz “paczeć, suchać i rozumić…”

 1. A ja mam pytanie odnośnie komercyjnych remiksów. Istnieje wiele remiksów, które z oryginału mają tylko wokal, a muzykę tworzy jakiś tam DJ. I chodzi mi o to, skąd oni biorą te wokale? Bo przecież mało jest utworów w wersji instrumentalnej prosto ze studia, które dany utwór wyprodukowało, więc tacy DJ’e nie mają możliwości samemu wyodrębnić wokalu do swoich potrzeb. Wtedy zwracają się do autorów lub producentów tych oryginalnych utworów z prośbą o udostępnienie samego wokalu? Orientuje się ktoś jak to wygląda?

  • Ja się w takich klimatach nie obracam, ale o ile mi wiadomo są strony, które udostępniają darmowe acapelle, są paczki samych wokali do nabycia, etc.

  • Tak, wiem o tych stronach, lecz zawsze mnie interesowało skąd oni to biorą. 😀

  • Jeśli to jest oficjalny remix dostają wokale bezpośrednio od artysty. Opowiadał mi kiedyś Benny Benassi że zanim dostał od Madonny wokale pod Celebration musiał podpisać 10-cio stronicowe coś pomiędzy cyrografem i intercyzą 😆 i między innymi chodziło o to by materiał ten nie poszedł dalej w świat. Swoją drogą to nie bardzo rozumiem tego typu zapobiegliwość.

  • igorkaminski

   “…zwracają się do autorów lub producentów tych oryginalnych utworów z prośbą o udostępnienie samego wokalu”.

  • No tak, prawa autorskie muszą być zachowane jeśli chodzi o takie, jak mówisz, oficjalne remiksy. No to dzięki wszystkim za odrobinę informacji na ten temat. 😉

Zostaw komentarz