Miesięczne archiwum: marzec 2014

Jak Wyodrębnić Wokal z Miksu [FILM]

Chciałbym wyjaśnić tę kwestię raz i dobrze…

Zbombardowany zostałem ostatnio pytaniami o to, czy i jak można wyizolować wokal z gotowego miksu, więc dla rozwiania wszelkich możliwości nagrałem poniższy materiał…

Filmik, do którego się odwołuję (i jeśli ktoś przegapił) można znaleźć TUTAJ.

A teraz “paczeć, suchać i rozumić…”

Playlisty i Kompilacje – ciąg dalszy… [FILM]

Zgodnie z obietnicą podrzucam Wam materiał filmowy, na którym pokazuję, jak można postępować i podchodzić do nagrywania oraz łączenia kilku ujęć w jedno.

Drugi news dnia dzisiejszego – Zakamarkom kilka godzin temu stuknął drugi milion odsłon!
I za to należą Wam się wielkie podziękowania!

Ja idę świętować, a Wy tymczasem rzućcie okiem na materiał poniżej. Potem możecie się oczywiście przyłączyć do szamania tortu i kosumpcji szampana. Wirtualnie, rzecz jasna, wirtualnie… 🙂

Little PrimalTap – Darmowa Wtyczka od SoundToys

Firma SoundToys udostępniła kolejny darmowy plug-in do pobrania!

Tym razem jest to reprodukcja klasycznego cyfrowego delaya pewnego znanego producenta studyjnego hardware’u…

LittleTap, mimo swojego prostego interfejsu, to jednak coś więcej niż zwykły delay. Dzięki tej wtyczce, oprócz standardowych zastosowań, będziemy mogli na kilka różnych sposobów nasze audio zapętlić, przesterować czy zniekształcić lub zamienić je w totalnie chaotyczną kakofonię…

Aby móc skorzystać z tej darmowej (i ograniczonej czasowo) oferty, musimy spełnić następujące wymagania: Czytaj więcej »

Playlisty, Kompilacje i Rewire – Pytania od Czytelników

Nadeszła pora na ostatnią (póki co) dawkę Waszych pytań i moich odpowiedzi, które postanowiłem opublikować dla pozostałych czytelników. Raz na jakiś czas robię po prostu przegląd maili czy wiadomości, jakie dostaję i wybieram te wątki, których rozwinięcie może okazać się przydatne nie tylko autorom pytań.

I nie inaczej jest z tym artykułem. Dziś porozmawiamy o dwóch sprawach – jednej, w zasadzie nieco błahej, ale istotnej i drugiej, która z pozoru może wydać się skomplikowana, a w rzeczywistości jest super-prosta i potrafi bardzo mocno poszerzyć paletę naszych możliwości i brzmień.

Do rzeczy…

Dawid spytał mnie o to, czy jeśli podczas nagrań (powiedzmy wokalu) nasz śpiewak się gdzieś pomyli czy nie trafi we właściwy dźwięk – możemy takie wznowienia nagrywać na innych śladach i jeśli tak, to jak to później poskładać. Czytaj więcej »

Presety we Wtyczkach – Używać czy Unikać? [FILM]

Zdania w kwestii korzystania z gotowych ustawień plug-inów bywają podzielone, a prawda (ponoć jak zawsze) – leży gdzieś po środku… W poniższym materiale filmowym prezentuję Wam mój osobisty punkt widzenia i staram się poprzeć go sensownymi argumentami… Miłego seansu!