Miesięczne archiwum: sierpień 2013

Jak Skutecznie Używać Pogłosów, Cz. 3

Dzisiaj ciąg dalszy wskazówek i porad z zakresu używania pogłosów w naszych miksach.

W tym artykule podrzucę kolejną dawkę przydatnej teorii, a następne porady praktyczne, które powinny nakłonić Was do głębszego poznawania swoich narzędzi oraz dalszych eksperymentów, poznamy w ostatniej odsłonie mojego o pogłosach monologu.

Wszystko po to, abyście na końcu tego mini cyklu czuli się jeszcze pewniej używając pogłosów w swoich utworach.

Dzisiejszą część teoretyczną zaczniemy od dwóch podstawowych pytań, czyli: Czytaj więcej »

Jak Skutecznie Używać Pogłosów, Cz. 2

W ostatnim wpisie poznaliśmy różne rodzaje pogłosów, których znajomość przyda nam się w podejmowaniu decyzji o tym, jaki algorytm czy brzmienie będzie odpowiednie do konkretnych ścieżek czy całych utworów. Nie ma bowiem jednego ustalonego sposobu dobierania algorytmu czy tym bardziej ustawiania parametrów tego efektu. Mając odpowiednią ilość informacji oraz paletę różnych typów pogłosów pod ręką, możemy przystąpić do okraszania naszych śladów pogłosami. Jak to zwykle bywa, tylko zdrowy rozsądek i czujne ucho będą mogły podjąć tu ostateczną decyzję.

Zanim złapiemy za nasze ulubione wtyczki, najpierw słów kilka na temat tego, jak, gdzie, po co, ile i czy w ogóle pogłosu używać… Czytaj więcej »

Jak Skutecznie Używać Pogłosów? Cz. 1

Vienna KonzerthausW tym oraz kolejnych artykułach przyjrzymy się bliżej kwestii skutecznego używania pogłosów (ang. reverb) w miksie.

Jest to jeden z najpopularniejszych efektów, jakich będziemy używać podczas produkcji muzyki i jest on przydatny w bardzo wielu sytuacjach – nie tylko w tworzeniu przestrzeni czy głębi, ale także przy “urealnianiu” śladów nagrywanych w relatywnie „martwych” pomieszczeniach, powiększaniu brzmienia, wypełnianiu luk między dźwiękami, sklejaniu miksu, tworzeniu trójwymiarowości, budowaniu kontrastu, ingerencji w charakter i postrzeganie instrumentu czy w końcu – kreowaniu brzmienia, którego nie uzyskalibyśmy stosując inne procesy, czyli do tworzenia efektów specjalnych.

I na te kilka zastosowań zwrócimy w tej serii artykułów naszą uwagę. Czytaj więcej »

Mastering w DAW – Nowy Kurs!!

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że właśnie ukończyłem prace nad najnowszym kursem video pt. “Mastering w DAW”, który jest już dostępny NA TEJ STRONIE. Zgodnie ze starą tradycją – pierwszy, premierowy tydzień obecności kursu na rynku oznacza cenę promocyjną!!

Gorąco polecam odwiedzić stronę tego tutoriala i poczytać o szczegółach oraz obejrzeć filmik promocyjny. Specjalna cena będzie obowiązywać do końca przyszłego tygodnia, czyli do niedzieli, 11 sierpnia 2013r włącznie. Czytaj więcej »