Miesięczne archiwum: Listopad 2012

Kontrast w Produkcji Nagrań, Cz. 1

Dzisiaj chciałem się z Wami podzielić pewnym narzędziem (czy może nawet zjawiskiem), które jest jednym z najpotężniejszych w produkcji muzyki, czyli kontrastem. Jest to kwestia, która czasem się gdzieś tam przewija w artykułach na blogu, ale nigdy nie został jej poświęcony cały artykuł.

Kontrast to technika przez jednych stosowana świadomie i na co dzień, przez innych zupełnie ignorowana, a jeszcze przez innych używana często, choć nie do końca świadomie. Jako element składowy każdego utworu, będzie on nam towarzyszył na niemal każdym etapie pracy z dźwiękiem i tylko od naszej świadomości zależy, jak bardzo się z nim zaprzyjaźnimy. A wierzcie mi, że może się on okazać zbawieniem wielu produkcji i zbyt daleko z naszymi nagraniami nie zajdziemy bez grubej z nim sztamy. Dla dokładniejszego przedstawienia idei kontrastu, artykuł wzbogaciłem krótkimi próbkami dźwiękowymi. Czytaj więcej »

Problemy Techniczne…

Jak zapewne zauważyliście, przez ostatnie 48 godzin był problem z dostępem do strony. Sytuacja taka miała miejsce, ponieważ właścicel firmy hostingowej nie wywiązał się z umowy i z dnia na dzień, bez absolutnie żadnego ostrzeżenia czy informacji, przerwał świadczyć swoje usługi. Tak więc nie było dostępu do bloga, do poczty i do ftp-a, czyli w zasadzie do niczego.

Funkcjonalność jest powoli przywracana dzięki nowej firmie, która wzięła pod swoje skrzydła strony leżące na serwerach starego właściciela. Większość funkcji na Zakamarkach jest już dostępna, a przywrócone dane z kopii zapasowych nie uwzględniły jedynie kilku ostatnich zmian wprowadzonych na stronie przed awarią.

Posty już dodałem i uaktualniłem (trzymam ich kopie osobno), ale mogło ucierpieć kilka niedawnych komentarzy – proszę nie miejcie mi tego za złe…

Z góry dziękuję wszystkim za wyrozumiałość i cierpliwość, a firmie Blue Leaf Sp. z o.o. (obsługującej hosting Global Network) za pomocną dłoń.

Soundedit 2012 – Podsumowanie Festiwalu

Jeśli jeszcze pamiętacie, w ostatni weekend października odbył się w Łodzi festiwal producentów muzycznych Soundedit 2012, na którym miałem przyjemność prowadzić warsztat z home-recordingu. Nie było jeszcze okazji wypowiedzieć się na ten temat, więc dziś nadszedł czas, aby to naprawić. Krótkie podsumowanie i opis wrażeń z tej imprezy, który dosłownie przed chwilą spłodziłem, znajdziecie na zaprzyjaźnionym portalu vokalni.pl – klikając bezpośrednio TUTAJ.

Korzystając z okazji, chciałbym podziękować organizatorom festiwalu – Maciejowi Werkowi i Dawidowi Brykalskiemu oraz wszystkim pozostałym członkom tego grona, których nie pamiętam z imienia lub nie miałem okazji poznać. Serdeczne dzięki za zaproszenie, ciepłe przyjęcie i opiekę w sprawach logistycznych, a przede wszystkim, za możliwość bycia częścią tego genialnego wydarzenia. Czytaj więcej »

Softube Saturation Knob – Recenzja [FILM]

Dziś postanowiłem zaprezentować Wam mały i genialny plug-in od firmy Softube, jednego z lidera wysokiej jakości wtyczek. Narzędzie, o którym mówię w filmiku, nazywa się Saturation Knob i jest dostępne za darmo z TEJ STRONY. Jedyny minus polega na tym, że wtyczka ta jest dostępna wyłącznie w formacie AAX, co oznacza, że użyć jej możemy tylko wewnątrz Pro Tools 10.

Rzućcie okiem na to małe cudo:

Czytaj więcej »

DAW w Opinii Użytkowników – Losowanie Nagród [FILM]

Zgodnie z obietnicą, przyszedł czas na wylosowanie zwycięzców naszego małego konkursu. Dziękuję wszystkim za udział w zabawie i zachęcam do udziału w następnych konkursach. Dzięki blisko trzystu wypełnionym przez Was kwestionariuszom, mam teraz sporo materiału do przeanalizowania i wyciągnięcia konkluzji. Bądźcie więc cierpliwi, artykuł powinien się niedługo pojawić. Możliwe, że jeszcze w tym roku 😀

Tymczasem sprawdźmy, do kogo uśmiechnęło się szczęście: