Pora Relaksu…

W okresie od 24 marca do 3 kwietnia będę ładował swoje mocno wyczerpane baterie…

Przez ten czas nie będę mógł się tak często udzielać w komentarzach i  odpowiadać na Wasze maile z pytaniami i prośbami.

Niemniej jednak, nie pozostawię Was z niczym i obiecuję w międzyczasie dodać kilka wpisów, dlatego zaglądajcie regularnie i dyskutujcie.

Jak wrócę, to nadrobię zaległości.

Pojawi się również zapowiadana wcześniej niespodzianka dla użytkowników Pro Tools.

Tymczasem!

Zostawić komentarz ?

17 Komentarze.

 1. Zakład pracy wysyłają przymusowy urlop do końca marca?:) 😀

 2. żeby nie było, to oczywiście zrodził się temat na promusic, więc poprzeszkadzamy Ci trochę w urlopowaniu :mrgreen:

 3. Akurat nie będziesz pracował;>
  a jeśli jednak i faktycznie, to miłego!

 4. to juz 3 kwietnia ? aaa nie ten czas sie tak dłuży bez Igora nowych Postów 🙂 Trzymaj sie 🙂

 5. Oczywiście nie wytrzymałem i musiałem się pojawić i coś nasmarować. Już wkrótce wrócimy do normalnego trybu 🙂 Cierpliwości.

  • Igor wybacz ale nie moge znalesc postu pro toolsa a mam kilka pytan .. Pierwsze Jak wylaczyc opcje 4 taktow nim Daw zacznie nagrywac? 2 pytanie troszke z innej beczki jak moge sprawdzic tempo kawalka ? klikanie T mi nie wychodzi nie jest to perfekcyjnie mam mijanke ;/ czy jest jakas wtyczka programik ktory mi wyliczy tempo ?? Przepraszam ze tutaj pisze

  • aha i podczepie jeszcze jedno pytanko tutaj by bylo w jednym miejscu … chodzi o dedykowany kompresor w pt … w kompresorze jest wskaznik jak mocno sygnal jest poddawany kompresji i wystepuja 2 kolory czerwony i pomaranczowy ? jaka jest roznica ? moze zle uzywam kompressora ale zawsze mam na czerwono a zeby weszlo na pomaranczowo musze zrobic bardzo miekkie kolano .. jaka jest roznica ? zazwyczaj w dzwieku co pali sie na czerwono to jakis przester czy tak samo jest tutaj?

  • Z przesterem to akurat nie ma nic wspólnego… Jeśli używasz miękkiego kolana, to kolor pomarańczowy wskaźnika mówi Ci, że kompresujesz, ale jeszcze nie osiągnąłeś całkowitego współczynnika Ratio, jaki sobie ustaliłeś. Dopiero, jak wskaźnik przechodzi w kolor czerwony, osiągasz pełne ustalone Ratio. Zauważ, że jak nie zmiękczasz kolana, to masz wskaźnik tylko na czerwono, bo od razu kompresujesz sygnał z pełnym współczynnikiem, prawda?

  • PRawda teraz Rozumiem Dziekuje 🙂

  • Aby wyłączyć ‘odliczanie’ kliknij dwukrotnie w ikonkę metronomu w oknie transportu i tam możesz sobie wszelkie tego typu opcje poustawiać. Co do ustalenia dokładnego tempa, to zapętl sobie cztery takty danego kawałka (będziesz musiał sam policzyć) i bardzo dokładnie utnij początek i koniec tych czterech taktów. Odtwórz zapętlając, żebyś miał pewność, że masz dokładnie 4 takty. Upewnij się, że ikonka “dyrygenta” jest podświetlona na niebiesko i mając podświetlone te 4 równo zapętlające się takty wciśnij “Ctrl+I”, a w okienku, które się pojawi wpisz dokładne wartości, np. Start od taktu 19, a koniec na takcie 23. Wciskasz Enter i na górnej linijce tempa Pro Tools Ci obliczy, w jakim dokładnie tempie są te 4 takty.

  • JEZU TO DZIAŁA !! 😀 DZIEKI !!

  • Ależ nie za ma co 🙂

 6. No ja się nieco spóźniłem , ale również chciałem życzyć udanego wypoczynku. Tak jakby “dziob dziob” ? :mrgreen:

  • Tobie to sie chyba normalnie nalezy specjalna nagroda za refleks szachisty 😀

Zostaw komentarz